Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a "részleges" angol nyelvtudásomat (C1-->C2)?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy éveket éltünk UK-ben még középiskolás koromban, ahol a beszélt nyelvet értelemszerűen rohadt jól megtanultam, akcentusom alig volt, viszont soha nem tanultam mellette nyelvtani kivételeket, ritkaságokat, szabályosságokat.

Már évek óta nem lakom kinn, de bármilyen dialektust megértek, habár inkább amerikai lett az akcentusom a sok sorozat miatt, amiket nézek. Nyelvvizsgázni a Cambridge-s vizsgát csináltam meg, és csak amiatt lett C1-esem, mert szóbelin a maximális adható pontszámot adták meg az összes közül, viszont a szövegértésem az grade 'C' lett és az akadémiai íráskészségem (grade 'B') is van mit fejleszteni.

Én ezeket soha nem tanultam, még mikor kinn voltam, anyanyelvként beszéltem az angolt, de pl. csomó dolgot utólag tanultam meg, amiket akkor nem is tudtam. (Például, hogy mit jelent az 'i.e.' vagy 'this doesn't do me any justice to', csomó idióma, frazeológia, és a levélírásról mai napig nem tudok kb. semmit.) A mai napig nem tudom, hogy hova teszünk vesszőt kötelezően angolból, s hova nem..

Ezen hogyan tudnék változtatni? Tanuljak meg egy szótárat? Menjek el anyanyelvi különtanárhoz, aki ért is a nyelvtanhoz? Kivel és hol tudom célzottan az akadémiai írást és a levélírást, különböző esszéírásokat, érvelést gyakorolni angolból?

Szeretnék majd C2 nyelvvizsgát, de egyelőre nagyon úgy érzem, hogy hiányos a tudásom a fentebb leírt szempontok miatt.



2023. febr. 1. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szövegértésed úgy tudod fejleszteni, ha sokat olvasol (igényes szövegeket, szóval inkább a Guardiant, mint fórumkommenteket). Tudományos íráskészségre meg csak keress rá (academic writing), rengeteg könyv/honlap van ahonnan megtanulhatod, hogyan kell esszét írni, mik a központozás szabályai stb.

De ott ilyeneket egyáltalán nem tanítottak középiskolában? Mikor kezdted tanulni az angolt amúgy? Mennyi idős vagy most?

2023. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy belinkelek ide egy csomó nyelvtan tanító videót (a vessző használatáról például) de tényleg azzal teszed magadnak a legjobbat, ha olvasol, sokat.
2023. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! 4 éves koromban kezdtem az angolt tanulni, oviban,angol kéttannyelvű általánosba jártam, utána költöztünk ki szüleimmel UK-be. Ott 3 évet éltünk, aztán én hazajöttem. Ott kinn nem igazán ezeken volt a hangsúly, ugyanis ott mindenkinek az anyanyelve volt az angol. Sokkal inkább a tárgyi tudást nézték. Én informatikából és biológiából emelteztem kinn, tudom a szakszavakat ezeken a területeken (nem egyetemi szinten nyilván), de annyira az angol nyelv mélységében soha nem mélyültem így hivatalosan, szabályszerűen el, mert adott volt a beszédközeg.

Most 26 éves vagyok, Magyarországon jártam egyetemre, de másik idegennyelvet tanultam (BTK). Most fogok mesterre menni.

Megköszönném, ha a vesszőzésről linkelnél nekem anyagokat!

2023. febr. 1. 12:15
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Majd keresek én is, de szerintem a legegyszerűbb keresőkifejezés rá, hogy

definite and indefinite subordinate clauses


(2)

2023. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, olvasni, ja. Az annyira egyértelmű, hogy szinte kár is emlegetni, csak ma már az nem szokás. Mármint az olvasás.

Azon kívül, mivel rengeteg régi C2 tesztkönyv van a neten, praktikus az azokban levő szövegeket is elolvasni. Meg persze a kérdéseket.

2023. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2023. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom mit értesz vesszőzés alatt (:D), de a központozás punctuation, vessző comma, ezekre keress rá és mindenféle szabályt fogsz találni. Academic writing könyvek egész fejezeteket szentelnek neki.
2023. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Egyetem kell neked: anglisztika szak. Ott tanítják ezeket olyan szinten, ami téged érdekel.
2023. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!