Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsgát angolbó...

Felsőfokú nyelvvizsgát angolból szerintetek meg tudom csinálni egyedül?

Figyelt kérdés

Középfokot nyelviskola segített megszerezni, most szeretnék felsőfokút is csinálni, de jobb szeretném ezt már egyedül megcsinálni, csak az a baj, hogy nem tudom milyen szinten vagyok.

Mit javasolnátok?



2023. febr. 2. 18:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy elég sokat találkozok naponta angollal, de csak passzív formában.
2023. febr. 2. 18:54
 2/5 anonim válasza:
77%

Én is ebben a szituban vagyok.


Szerintem ha a nyelvtan megvan akkor csak a szókincs és a kifejezések tárát kell bővíteni, illetve tematikusan készülni a szóbelire meg az elérhető feladatsorokat gyakorolni, aztán kb ennyi.

Az hogy mi számít felsőfoknak, szerintem elég egyértelmű már egy szó vagy kifejezés felépítéséből is.

2023. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

#2 válaszoló véleményét támogatom én is.

Én is egyedül csináltam meg, bár én egyből felsőfokúra mentem, akkor 17 évesen.

2023. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A középfok és a felsőfok között a fő különbség a rutin meg a nyelvi műveltség. Sok nyelvtant már nincs értelme hozzátenni, a 12 igeidő, a feltételes módok, a szenvedő szerkezet stb ugyebár már a középfokon is elvárás volt. Vannak viszont pld phrasal verb-ök, amiket az anyanyelvi élő beszédben rengeteget használnak, és igazán csak az anyanyelvűekkel folytatott napi rendszerességű beszélgetésekkel aktiválódnak.

Olvass sokat, legyenek anyanyelvű barátaid, mindent minden nap angolul csinálj. Főleg vannak angolul is kötelező olvasmányok, amik ismerete elég meggyőző a nyelvi műveltségedről. Tele vannak olyan szófordulatokkal, kulturális utalásokkal, amiket felső fokon illik ismerni, érteni, használni.

2023. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy előbb derítsd ki, milyen szinten vagy, meg azt, hogy majd csak akkor fuss neki, ha már fontos lesz, hogy papírod legyen a nyelvtudásodról, addig meg tanulj még, minél többet, hogy annyival is többet tudj, és hogy majd annyival könnyebb legyen levizsgázni.
2023. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!