Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fogalmazást kellett írnom...

Lukacs78 kérdése:

Fogalmazást kellett írnom szlovákul, van e benne nyelvtani vagy helyesírási hiba?

Figyelt kérdés
Köszönöm ha segítetek.

2023. febr. 6. 19:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Itt olvasható: Volám sa Lukács, žijem v Borsodivánke, moje zál'uby sú rybarčenie a učenie jazykov. Okrem toho už mám dve deti, ktoré tiež šli v mojich šlapajach, vedia dobre po Angltizna. Mám pekného ženu, doufam, aby život moje dietay bude uspená. Teraz učím sa aj nemčinu, ale slovencina je najtažšieho. Mal som už viacero zamestaní, momentálne sa pripravujem na to, že budem pracovat ako Farmer. Chodím na Odbornú polnoholspodár školu do Karcagovi.
2023. febr. 6. 19:19
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak egy ilyen rövid kellett, de tetszik ez a nyelv és a Német is.
2023. febr. 6. 19:20
 3/7 Suetonius ***** válasza:
50%

Tök jó lett, gratula!

Pár apróság:

-vedia dobre po anglicky -- ettől esetleg a "dobre/perfektne rozprávajú po anglicky" hangzik szebben


-dúfam


-život mojích dieťaťoch buďe úspešná


-slovenčina je ťažšie - merthogy a tiéd az már felsőfokú melléknév, de itt elég a középfok


-na odbornú poľnohospodárskú školu

2023. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Volám sa Lukáč, žijem v Borsodivánke, moje záľuby sú rybarčenie a učenie sa cudzích jazykov. Okrem toho už mám dve deti, ktoré tiež šli v mojich šľapajach, vedia dobre po anglicky. Mám peknú ženu, dúfam, že život mojich detí bude úspešný. Teraz sa učím aj nemčinu, ale slovenčina je najťažšia. Mal som už viacero zamestnaní, momentálne sa pripravujem na to, že budem pracovat ako Farmár. Chodím na Odbornú poľnohospodárskú školu do Karcag.
2023. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volám sa Lukács, bydlím/žijem v Boršodivánke. Moje záľuby sú rybárčenie a učenie sa cudzích jazykov. Inakšie mám dve deti, ktoré tiež chodievajú v mojich šľapajach, vedia dobre po anglicky. Mám hezkú manželku, a dúfam že moje deti budú mať úspešný život/úspech v živote. Teraz sa učím aj nemčiny, ale pre mňa je zo všetkých najťažšia slovenčina. Mal som už viacej zamestnaní/Už som pracoval vo viacerých zamestnaniach. Ale chystám sa tentokrát, aby som mohol pracovať ako poľnohospodár. Takže som začal chodiť do poľnohospodárskej odbornej školy v Karcagu.
2023. febr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5# a bydlím meg a hezkú csehül van.
2023. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok! Köszi, a bydlet valóban cseh, szlovákul jobb lenne a bývam, cseh billentyűzet előbb dobta a bydlimet.

A hezký ma már simán megy Szlovákiában is, a pěkný helyett néha jobb a valtozatosság... Lehetne ehelyett is krásna, nádherná, akármi

2023. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!