Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket válasszam Német vagy...

Melyiket válasszam Német vagy Orosz?

Figyelt kérdés

Kérlek tudnátok segíteni, hogy melyiket lenne érdemes elkezdeni?

A német Európában hasznos, de valahogy az orosznak szebb a hangzása, de valamiért nem tudom eldönteni, hogy melyiket tanultam, mindkettőt most kezdeném tanulni.

Köszönöm.



2023. febr. 11. 17:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Minek választani? Megtanulod mindkettőt párhuzamosan és szevasz
2023. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Német ezerszer hasznosabb, de azt tanuld amihez jobban kedved van.
2023. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Deutsch❤️‍🔥🇧🇪🇦🇹
2023. febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Csakis németet!!
2023. febr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, azt le tudjátok még esetleg írni, hogy miért a német?


Köszönöm. :)

2023. febr. 12. 13:59
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Németország, Svájc, Ausztria. A világ legélhetőbb országai. Az oroszt is sokan beszélik még -isztán végződésű országokban is de mire mész vele?

Posztszovjet putri vagy jóléti nyugat?

2023. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Német.

Ha semmi terved nincs oroszul is beszélő szláv országokkal (sem konkrét utazási, sem munkavállalási), szerintem a németet fogod tudni potenciálisan használni munkában, nyaralás során is, mert nálunk is sok a németül beszélő külföldi, illetve Ausztriába, Németországba, de még akár Svájcba is, mint közeli szomszédos országok, ha ellátogatnál, a németet fogod tudni használni. De egész Európán belül még az északi országok között is számos emberrel találkozhatsz, akik beszélnek németül: [link]

Az oroszra is van ilyesmi kimutatás, de ott gyakorlatilag tényleg csak a posztszovjet országokat fogod javarészt látni, legnagyobb százalékban Belaruszia, Litvánia, Ukrajna, Kazahsztán, és természetesen Oroszország, amely országokba nem biztos, hogy nagyon el akarsz látogatni, pláne most, a háború miatt meg feltehetőleg egy jó darabig majd utána is a fokozott katonai jelenlét miatt a térségben.

[link]

Természetesen fontos, hogy azt tanuld, ami számodra tetszik, de ha fiatal vagy, akkor inkább a németet ajánlom.

2023. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták hasznosság szempontjából a német nyer, Európában egyértelműen az a gazdaság nyelve, vagyis gyakorlatilag minden szektorban van szükség németül beszélőkre, szóval ha tényleg a hasznosság a fő szempont, akkor a németet válaszd. Az orosz igazából egy-két specifikusabb téren jelentős csak itt Európában pl.: energetika, űrkutatás, ilyesmi. Ázsiában egyébként jóval többet használják akár más gazdasági területeken is, illetve ugye még a szláv és poszt-szovjet országok azok, ahol van jelentősége.

Szerintem egyébként azt tanuld, ami jobban tetszik, ha úgy van később még mindig belekezdhetsz a másikba. Véleményem szerint jobb egy olyan nyelvet tanulni, ami tényleg érdekel és van motivációd, mint egy olyat ami bár hasznos, de aztán érdeklődés hiányában nem jutsz el semmilyen szintre vele.

2023. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Melyikben hol tartasz?
2023. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mindegyikben kezdo. :)
2023. febr. 18. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!