Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek műszaki pályán...

Szerintetek műszaki pályán egy angol, német , orosz kombinációval mennyire lenne könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolul tanulok van egy B2 nyelvvizsgám és C1-re készülök, és terveztem egy második nyelvet elkezdeni, de mindkettő érdekel és hasznos lenne, szóval szerintetek melyikkel lenne érdemes kezdeni?
2023. febr. 15. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mennyi idős vagy. Nem mindegy, hogy 28 vagy 45.

De szerintem ez egy elég jó hármas.

2023. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, én is többekkel beszélgettem, és mások is jó ötletnek találják

Amúgy 19 vagyok, ha ez segít

2023. febr. 17. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:
29%

“angolul tanulok van egy B2 nyelvvizsgám és C1-re készülök”


Gratulálok a nyelvvizsgádhoz! Akkor told ezt el egy C2 szintig. Sajnos a magyar C1 szint is még a lófax meg esti fény nemzetközi viszonylatban. (Egy példa: a TOEFL iBT-t 83 ponttól honosítja felsőfokra a Rigó, miközben a legtöbb egyetem minimum 100 pontot kér még a felvételhez is, de van, amelyik 110-et. 120 a max.) Tehát az első feladat az angolt kimaxolni amennyire lehet.


Ha már 19 éves vagy, akkor kb. reménytelen további 2 nyelvet folyékonyan megtanulni. Arra törekedj, hogy max. +1 nyelvet tanulj meg elfogadható szinten, és erre a német a legjobb jelölt. Sajnos nem a legkönnyebb nyelv, el lehet vele vacakolni pár évet. De műszaki területen (is) nagyon hasznos tud lenni.


Az összes többi nyelvet nyugodtan engedd el. Az oroszok például nagyon jól beszélnek angolul, és kevés esélyed van arra, hogy valaha is angolul nem tudó oroszokkal kelljen együtt dolgoznod.


Ma már nem divat a nyelvhalmozás. Inkább az a divat, hogy 1 max 2 nyelven nagyon jól beszélj.

2023. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!