Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Néderlandisztika! A holland...

Néderlandisztika! A holland szak után lehet Budapesten munkát találni?

Figyelt kérdés

Pl aki mellé csinál a külkeren egy nemzetközi gazdálkodás alapdiplomát? (Budapesti Gazdasági Egyetem)


Több helyről hallom, hogy a bölcsészet semmit nem ér, viszont a ritkább nyelvek kapósak lehetnek. Pl holland, kínai, svéd stb



2023. febr. 19. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
És most tényleg itt kérdezed, ahelyett, hogy meggugliznád?...
2023. febr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Ritkabb es barmilyen nyelvvel akkor tudsz jo munkahelyen elhelyezkedni, ha B2 feletti a tudasod.

Holland mar M.O-n sem ritkabb nyelv. Amugy ok jol beszelnek angolul, meg a kozepkorosztaly is.

2023. febr. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Kozepkorosztaly.

Valamit nagyon elneztel. 😀

2023. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
SSC-be el tudsz helyezkedni nyelvtudással, pl valamilyen ügyfélszolgálatos pozira. Kérdés, hogy mivel szeretnél foglalkozni?
2023. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Multinál vagy telefonhívásos ügyfélszolgálatos munka. Érdekel az ilyesmi? Érdemes átgondolni, való- e neked az ilyen munka, mielőtt rááldozod a drága féléveidet. A nyelvet máshogy is meg lehet tanulni, nem csak bölcsészkaron. A bölcsészkaron rengeteg az irodalom, kultúrtörténet, nyelvészet, másik germán nyelv óra. Én úgy hiszem, 7/%-a a képzésemnek teljesen felesleges és érdektelen volt. Legalábbis nekem főleg, hogy utána leginkább valami unalmas irodai meló végezhető vele csak.
2023. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha Hollandiába készülsz kimenni, akkor érdemes lehet megtanulni a nyelvet, bár ott meg mindenki beszél angolul.
2023. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén: kérlek, nagyon szépen kérlek, ne menj nyelvszakra!


Bővebben: Én dupla nyelvszakra mentem, tanári diplomát szereztem. Kiemelkedően beszélem mindkét, piacképes nyelvet. Ha máshoz nem értesz, akkor 1- ügyfélszolgálat 2- HR, ahova mehetsz. Tanulj valami szakmát, a nyelv legyen hobbi, ne a fő fókusz!

Én most a mesterdiplomám után hozom be magam levelező egyetemen. A nyelv eszköz, nem cél! Tanulj valami piacképeset és mellette fejleszd a nyelvtudásod.

2023. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
#9 Az én esetemben egy kétéves OKJ szerű tanfolyam is nagyszerűen kiegészítette volna a btk képzést. De akkor nem volt ötletem, most már idős vagyok hozzá. Csak megjegyzésnek.
2023. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-ast csak megerősíteni tudom. Én is ilyen képzésen voltam, csak nem szereztem diplomát, otthagytam. Imádom a nyelveket, pont ezért hittem azt gimnáziumban végig, hogy majd én egy nyelvszakon megtalálom a helyem, de nem így lett. Jó, biztos van pár olyan ember, aki nagyon élvezné a nyelvszakot és el tudna vele helyezkedni, de én is inkább úgy gondolom, hogy igen, jó a nyelvtudás, érdemes nyelveket tanulni, de önmagában nem elég, kell más is mellé.
2023. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nézd meg a mostani fordítóprogramok hogy tudnak fordítani. Nem, nem azt mondom, hogy nem fog kelleni nyelveket tudni. De, kell. Viszont nem biztos, hogy kell majd 500 holland fordító magyarországra, lehet elég lesz 5 év múlva 20 is, akik majd lektorálják az AI által lefordított dokumentumokat.
2023. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!