Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg japánul?

Hogy tanuljak meg japánul?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék fordítás céljából japánul megtanulni

Tudom, évekbe telik megtanulni, de szorgalmas vagyok.


Appok, könyvek, ingyenes online tanulás, minden segítségnek örülök.



2023. febr. 22. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Ha jó vagy a nyelvtanulásban és az angol megy (mert sok oktató anyag angolul van), akkor én először mondjuk, egy Duolingot ajánlanék (én ezen kezdtem el a koreai-t és nekem bevált), amivel fejlődj ameddig csak magadtól bírsz, plusz tankönyvek.

Aztán ha egy idő után úgy érzed elakadtál vagy nem fejlődsz annyira mint eddig, akkor felkeresnék egy nyelviskolát, ahol interaktív órák vannak.


Ha tényleg érdekel, foglalkozol is vele és érzéked is van szerintem egy 2 év alatt egy erős középre simán ellehet jutni (legalábbis saját tapasztalat alapján).

2023. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ázsiai nyelvekhez a Duolingo helyett jobban ajánlott a Lingodeer.

A Duolingo inkább jobb a "casual" tanulóknak, akik csak általánosan szeretnének nyelvet tanulgatni, bármiféle cél nélkül, pontosabban csak azzal a céllal, hogy ismerjenek egy nyelvet.

A Lingodeer fokozatosan ahogy választasz a témakörök között, folyamatosan alakítja a tananyagot, az algoritmus felismeri, hogy mik azok a témák amiket könnyebben tanultál meg, mivel vannak nehézségeid, illetve megpróbálja érzékelni hogy mit szeretnél majd a nyelvvel (kint élni és beszélni, vagy a hírekben eligazodni, inkább filmeket nézni, vagy konkrétan fordítani, esetleg ezen a nyelven iskolába járni, stb.) és az alapján alakítja a tanfolyamod.


Konkrétan a tanulási folyamathoz magához, egy nagyon jó választás a Tae Kim's Guide to Learning Japanese.

A felépítése nagyon jó, alaposan át lett gondolva mik számítanak tényleg alapnak, jól lövi be a szinteket, valós, nem "erőltetett tankönyvi" példákat használ.


A szókártyák a maguk módján szintén elengedhetetlenek, azonban itt is játszik az, mint a Duolingo esetében. Hiába az Anki a legnépszerűbb, konkrétan ázsiai nyelvek esetén a Memrise kicsit kényelmesebb (illetve sokkal több helyesen összerakott letölthető pack van hozzá, mintsem Anki-hoz).


De hogy beszéljenek helyettem a profik:


[link]


A tofugu az egyik legnagyobb és legjobb japán nyelv tanulásáról szóló online elérhető felület.

A resources database pedig többszáz forrást tartalmaz ahonnan lehet tanulni (bár ezek egy minimális része film és anime, de ez legyen a legnagyobb gond), kiválóan lehet szűrni, hogy mire szeretnél konkrétan fókuszálni, milyen felületen, milyen metódussal.


Igazából ha a Tae Kim's Guide alapján használod a Tofugu-n található forrásokat, gyakorolsz Lingodeer-en, és keresel 3-4 hónap után egy Language Exchange Partnert, akkor egy-másfél év alatt el lehet jutni egy stabil N2 szintre.

2023. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes segítséget!

Le is töltöttem a Lingodeer appot, és a megadott weboldalt felkerestem, ami nagyon szuper oldal, és nem zavar, hogy angol nyelvű.

Ezek alapján fogok haladni.

Még egyszer köszi szépen!

2023. febr. 22. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Duolingo
2023. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!