Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A 'pun intended' mit jelent...

A 'pun intended' mit jelent és hogy használják?

Figyelt kérdés
Olyasminak tűnik eddig nekem, mint hogy szándékos poén.

2023. febr. 26. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az.
2023. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Kifejezetten szóvicc értelemben.


Pl. a nyomozó a felkaszabolt holttestet nézve: "Any way you slice it, no pun intended, this is a horrible way to die." = Akárhonnan nézzük (szó szerint "akárhogyan vágjuk"), szörnyűséges így meghalni.

2023. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Amit mond, kétféleképpen lehet érteni, tehát szójátékot rejt.

Ha mindkettő értelemben a témához illik, (átvitt és konkrét értelemben is, vagy 2-es példájában szó szerint és egy szólásmondás szóhsználatával is) és a beszélő direkt választott ilyen kifejezést, akkor "pun intended", ha nem, csak így jött ki véletlenül, akkor "no pun intended".


A francia forradalom idején a nemesek fejvesztve menekültek a nyaktiló elől. Hoppá, pontosabban, akiknek sikerült elmenekülniük, azok nem vesztették el a fejüket, "no pun intended". Vagy ha direkt viccesen akartam mondani, akkor "pun intended", szabad röhögni.

2023. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Véletlenül találtam egy "no pun intended"-et:

[link]

2023. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!