Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy BME (esetleg ELTE...

ECL vagy BME (esetleg ELTE Origó) nyelvvizsga? Melyik könnyebb/nehezebb? Előnyök/hátrányok? Elsősorban B2 és olasz nyelvvizsga érdekelne!

Figyelt kérdés

Ha esetleg nem olasz, hanem spanyol, francia, stb. (tehát bármilyen más nyelv, ami nem angol vagy német) tapasztalata van valakinek, az is jó!

(Láttam, hogy már tettek fel hasonló kérdéseket, de azoknak a zöme régi.)



2023. márc. 1. 19:59
 1/5 anonim válasza:
Szia! Nekem ECL nyelvvizsgám van olaszból. Szerintem nagyon szuper, a tényleges tudásra mennek rá, nagyon életszerű feladatokkal. Origót semmiképp nem ajánlom, semmit nem ér és nagyon inkorrektek. BME-ről nincs tapasztalatom.
2023. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
1-es, hogy érted azt, hogy az Origó nem ér semmit, és inkorrektek?
2023. ápr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem a valós tudást mérik, hanem a tankönyvi maszlagot és arra sarkallnak hogy ha nem úgy tudod akkor meg se szólalj. Tipik magyar rendszer. Ha már 1 szót rossz helyre teszel a mondatban a szóbelin pl akkor bukta. Tesóm csinálta, 5x volt 5x bukott meg. Elment egy másik nyelvvizsgára és egyből meglett neki. 1-es voltam
2023. ápr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Hja, van, aki tud angolul, és van, aki nem. Ezt, ha nem nyelvvizsga, kegyelemkettesnek hívják. :D 1 szót rossz helyre? Vagy inkább 1 helyre szót rossz? :D
2023. ápr. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
#4: olaszról van szó. És hidd el tudunk olaszul, ugyanis kint születtünk és éltünk 16 éves korunkig. Akkor jöttünk vissza és tettünk nyelvvizsgát hogy itt könnyebben boldoguljunk. C1-es nyelvvizsgával rendelkezünk én is és tesóm is, csak neki a sulija origós nyelvvizsgát kért volna es minket néztek hülyének 16 évnyi kintlét es anyanyelvi nyelvtudás mellett. Úgyhogy elhiheted hogy nem a mi tudásunkkal volt baj. Én egyből ECL-re mentem, legkorrektebb és legéletszerűbb nyelvvizsga, ami európai szinten elismert. Azóta a cils is meg van mindkettőnknek c1 szinten kb 0 felkészüléssel. Úgyhogy szerintem alátámasztottam miért nem ér semmit egy origo nyelvvizsga. Hozzáteszem 100% személyes tapasztalat.
2023. ápr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!