Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatásosan két nyelvet tanulni...

Hatásosan két nyelvet tanulni egyszerre?

Figyelt kérdés

Angol B2-ről szeretnék C1-re,

Olaszból A2-ről B2-re eljutni.

Szükségem lenne egy felső-, illetve egy középfokú nyelvvizsgára ~1,5-2 év alatt.

Hogyan tudnám, hogyan lenne célszerű tanulni ezt a két nyelvet ilyen szinteken egyszerre? Egyáltalán kivitelezhető?



2023. márc. 2. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Igen, ez a kettő mehet párhuzamosan.
2023. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Gimnáziumban is tanulnak két nyelvet párhuzamosan úgy, hogy a szintek között azért van különbség. Menni fog neked is.
2023. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ment, bár nekem mindkettő esetében B2 volt a cél, illetve olaszból nagyon közel voltam. Plusz volt egy harmadik nyelv a képben.


Én időszakosan erre vagy arra koncentráltam. De minden héten volt 2-3-5 tanórám az adott nyelvekből.

2023. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Angolból elegendő lehet ha angolul nézek sorozatokat/ filmeket (+szótárazás) és ismerősökkel megpróbálok angolul beszélni? - Vagy ez csak a szintentartásához elegendő?
2023. márc. 2. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Az csak szintentartás.

Mindegyikből legyenek rendes nyelvóráid (mármint tankönyben haladós óráid akkor is, ha önállóan csinálod).

2023. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Van ismerősöm, aki középfokra hajt és egyszerre 3 nyelvet tanul... nem lehetetlen
2023. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
45%
Ha érdekel és szereted, akkor nem fog gondot okozni.
2023. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!