Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a spanyol...

Az olasz vagy a spanyol egyszerűbb magyarként?

Figyelt kérdés
Természetesen angol nyelvtudás után, az olasz vagy a spanyol nyelv tanulható könnyebben egyszerűbben, melyik áll közelebb a magyar kiejtéshez stb?

2023. márc. 12. 14:33
 1/10 A kérdező kommentje:
+1: itthon melyik nyelv használatára van több lehetőség?
2023. márc. 12. 14:33
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Inkább azt kérdezném, melyik hasznosabb az angol mellé, és akkor a spanyol. Nehézségileg szerintem kb. ugyanolyan.
2023. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és miért hasznosabb a spanyol szerinted, tudsz érveket mondani hozzá?
2023. márc. 12. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Az olasz annyiban könnyebb, hogy a hangkészlete sokkal jobban hasonlít a magyar hangkészletre. Gyakorlatilag nincsen benne magyartól idegen hang.
2023. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"miért hasznosabb a spanyol"

Hát mert az USA második hivatalos nyelve lassan (mindenesetre sokkal inkább, mint az olasz). :)

(Ezzel együtt én angolos létemre az olaszt választottam, de nekem semmi komoly tervem nem volt vele, csak belekóstoltam. :) )

2023. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Hogyne lenne? Már a buono első o-ja is olyan, nyíltabb o hangot jelöl, ami nincs a magyarban. Ráadásul a kétfajta o hangot írásban nem különböztetik meg, ahogy az e betű is kétféle hangot jelölhet...

És a gl betű kapcsolattal jelölt hang sem létezik már a magyarban (az LY ezt a hangot jelölte anno).

2023. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

"Az olasz annyiban könnyebb, hogy a hangkészlete sokkal jobban hasonlít a magyar hangkészletre. Gyakorlatilag nincsen benne magyartól idegen hang."

A spanyolban is csak az a pösze sz van, amit viszont a kérdező az angolból már ismer.

(Nem kell nyelvészeti mélységekbe lemenni...)

2023. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét nyelven "túl vagyok" számottevő különbséget nem mondanék. Van, ami az olaszban nehezebb, pl prepozíciók meg azok összevonásai, "essere"-s és "avere"-s igék csoportosítása, más meg a spanyolban pl:tőhangváltások igeragozáskor meg a kötőmód sokféle használata, ser estar különbség. A kiejtése egyiknek sem nehéz. Itthon az olasz valamivel talán hasznosabb, világszinten inkább a spanyol.
2023. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanultam mindkettőt, körülbelül egyforma a nehézség. Én Magyarországon az olaszt jobban tudtam használni, legalábbis az ország nyugati részén. Sokkal több olaszt is ismertem, akik Magyarországon éltek.
2023. márc. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb fél éve tanulom az olaszt de nekem kb a lehetetlen nehézségi kategória, pedig napi szinten foglalkozom vele. Mondjuk én mindíg nagyon gyenge voltam az ilyen nyelvi tárgyakban. Biztos van akinek viszonylag könnyű. Spanyolt nem tudom. Párom öccse spamyol tanár, ő anyanyelvi szinten megtanúlta de kint is élt több hónapig. Meg amúgy is sumna con laude diplomázott az eltén, szóval köztünk ég és föld a külömbség tanulási készségben. A lényeg, hogy nagyon egyénfüggő, hogy mi a könnyű és nehéz.
2023. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!