Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak? (az...

Milyen nyelvet tanuljak? (az angol mellé)

Figyelt kérdés

Francia,

Spanyol,

Olasz,

Német?


És angol mellé tehát az nem lehet.



2023. márc. 20. 08:09
A kérdező szavazást indított:
Francia
Olasz
Spanyol
Német
19 szavazat
 1/1 anonim válasza:

Mindenképpen ne franciát! Borzalmas nyelv, megbánnád, egyáltalán nem úgy ejtik ki, ahogy írják a szavakat.. Nincs semmi ötleted, hogy a jövőben melyiknek vennéd jobban hasznát? Valamennyire előreláthatóan biztosan tudod. Ez alapján kéne dönteni.


Frankofón országokból relatív sok van, bár többsége volt afrikai gyarmatok, és nem hiszem, hogy olyan sokan használnák ott a franciát. Tehát a főbb országok, akik anyanyelvként biztosan beszélik az Franciaország és Kanada. Illetve Svájc és Belgium bizonyos részei.


Németet tanultam 5 évig. Hát, hogy is mondjam.. Érdekesebb nyelv, mint az angol. De először is a germán anyanyelvű országok Németország, Ausztria, Svájc (az a része ami az előbbiek határához közelebb esik) esetleg Belgium. Nagyjából ennyi mivel Németországnak annó nem volt nagy szerepe a gyarmatosításban. Továbbá úgy vettem észre, hogy Észak-Európában (Dánia, Svédország, Norvégia) ilyen kevert angolt és németet beszélnek. Ahányan beszélik anyanyelvként, kb ugyanannyian tanulják ezt a nyelvet. Észak-Olaszországban pl. Dél-Tirolba is inkább németül beszélnek. Szóval a nyelvet márcsak a hangzása miatt is sokan nem kedvelik. Különböző tartományokban szinte teljesen más a beszédmód, a kiejtés és a szavak, amiket használnak. Baromi gyorsan beszélnek és nekem legalábbis nagyon nehéz volt megértenem. A főnevek általában nagyon hosszúak, a névelőket és azok szabályait bizonyos esetekben nehéz megtanulni, úgy hogy ne keveredj benne össze 10szer, az igék és igeidők szintén bonyolultak és a kötőszavak utáni sorrendeket is nehéz megjegyezni. Dolgozatban az előbbiek még úgy-ahogy de át tudod gondolni, kizárásos alapon stb, de amikor élő beszédbe kéne használni a tanárral spontán, akkor nagyon-nagyon sok helyen meg kéne állni átgondolni, hogy hogyan is kell majd ezt meg azt mondani. Én 5 év alatt kb nem tudtam összerakni egy olyan összetett mondatot, teljesen magamtól, amibe nem lett volna hiba. A kiejtésre az ember könnyen rá tud érezni, bár sok gyakorlással lesz csak hasonló, mint egy anyanyelvié. Csak akkor válaszd, hogyha tudod, hogy egy megértő tanár fog tanítani téged, sok gyakorló órával, ez fontos, mivel én csak úgy jegyeztem megy a szabályokat stb,hogyha sokat gyakoroltunk. 1 éve nem tanultam németet, és jelenleg úgy érzem a tudásom 0, ha Németbe élnék pl egy évig akkor biztosan előjönne sok dolog, amiket már megtanultam és lenne mire építenem majd. Ha csak anyanyelvi emberekkel vagy körülvéve és rá vagy kényszerülve, hogy beszélj, akkor lehet a legkönnyebben tanulni.


És végül az olasz és a spanyol. Viszonylag hasonló a két nyelv, hiszen mindkettő a latin nyelvcsaládba tartozik. Olaszt nem sokan beszélik kb csak Olaszország, de spanyolt szinte az egész Dél-Amerika, Közép-Amerika és az USA-ban is eléggé sokan. Mindenképpen a spanyolnak látom nagyobb értelmét, Olaszországnak egyébként is az Északi fele az értékelhetőbb, ott meg bárhol megértik a németet vagy az angolt, de az egyiket a kettő közül biztosan. Nagyon érdekes nyelv mindkettő. A spanyolt a világ legkönnyebb nyelvének találják egyébként. Más a logikájuk, mint az angolnak vagy a németnek, de a magyartól még távolabb áll. Ha érdekes a tanár, biztosan nagyon izgalmas órák vannak ezzel a nyelvvel.

Aki tanult franciát, olaszt és spanyolt, az megoszthatná az észrevételeit a kérdezővel.

2023. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!