Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másnak is ilyen nehéz az angol?

Másnak is ilyen nehéz az angol?

Figyelt kérdés
Amikor 8éves voltam egy angoltanár ismerősöm foglalkozott velem és akkor egész jól ment, de abba kellett hagynom mivel 3.ban nem voltak lyukak az órarendemben. Utánna 2évvel késöbb suliba is elkezdődött az angol. Abba az évbe végig nagyon ügyes voltam (végig az volt amit előtte tanultam), majd jövőre teljesen elvesztem. Töltöttük a hülye munkafüzetet ahol csupa nyelvtani dolog volt (még képek se nagyon), a CD-t amit hallgattunk pedig mintha kb. ilyen 3éves kislánybeszélt volna, írtunk szódogát minden hónapban. Kövi évbe másik angoltanár jött, akivel egészórán a házihiányokat írtuk be és fegyelmezett (mivel sok hiány volt hiába 1es meg ilyenek már nem is adott házit), utánna következő féléven is új tanárt kaptunk (alig 10en voltunk egy csoportba már) és elég jóindulatú volt. tudta az aki teljes stresszbe kerűl ha fel kell olvasnia valamit és nem szólította csak havonta. majd megint új tanárt kaptunk de hosszabb időre már, (az évfolyamot bontották 3csoportra matek-magyar-idegenyelv összesített átlag szerint és nállunk kb. 20an voltak egy csoportba). Utáltuk ezt a tanárt, dogákat kevert el, pont határok nem stimmeltek nálla. minden héten 3óránk volt és ebből 1órán szódoga volt 20percben majd mf töltés. 3.órán pedig kvízjátékot játszottunk tableten és nem tanultunk. soha nem hallgattunk semmit, ő sem olvasta fel cssk minket kért rá. és szóbeli feleletbe 1 ejtés hibáért lerontott 2jegyet "nidid" helyett "nided" et mondam és azon kívűl minden telesenjó volt.

2023. márc. 25. 08:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha hozzám beszélnek mai napig nem értem hiába tudok minden szót a mondatból, nem vagyok képes megérteni mit jelent az egész. És ha értem válaszolni sem tudok. Legjobban az írás megy (ha nincsenek hosszú, nehéz szavak benne), nyelvtni szabályokban viszont elvéreztem. a folyamatos jelen és egyszerű jelen megyeget úgy ahogy.
2023. márc. 25. 08:19
 2/14 anonim válasza:
79%

Szerintem érdemes lenne egy jó nyelvtanfolyamra elmenned...meg lehet az angolt tanulni,csak kell hozzá egy jó tanár.


Amúgy akár másik nyelvet is tanulhatsz,mert pl.a nagyim az angolt nem képes megérteni,kiejtése katasztrófa,de a németet,amit 76 éves korában kezdett el tanulni,(mert a fia és a családja Németországba költözött) nagyon jól beszéli(persze apró hibákat ejt,de teljesen érthető,hogy miről beszél)

2023. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves vagy?
2023. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

"Legjobban az írás megy (ha nincsenek hosszú, nehéz szavak benne)"

Hát, ha nem írsz bele hosszú, nehéz szavakat, akkor nem lesznek benne...

2023. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskoromtól kezdve angolt tanultam de valahogy soha se értettem mindig épp hogy átmentem 2-essel még középsuloba is. Aztán 1x volt lehetőségem 1 angll nyelvű állásinterjúra. Úgy voltam bele majd jó beégek, végül nagy nehezén sokerült megegyeznünk mindenről. Bent a munkában is csak angolul tudtam beszélni mivel nem volt magyar munkatárs és belekényszerültem. Alapvetően én mindig is megértettem az angolt bár vannak kivételek mikor nem de válaszolni már nehezebb. Igazából arra jöttem rá lényegtelen hogy nyelvtanilag nem helyesen válaszolok úgy is megértik. A múlt idő,jelen idő,jövő időbe is bele rázodtam pesig nem is tanultam tovább az angolt. Most kb c1-es szinten beszélek és kint élek külföldön és itt is dolgozok. Szóval azt tudom javasolni hogy ne bonyolítsd meg ennyire magadnak :) ha már az alapokat eltudod mondani és megérteni bőven elég mert utána úgy is belerázódsz.
2023. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Neked nem az angollal van problémád, hanem a hagyományos oktatási módszerekkel és a hozzá nem értő tanárokkal. Le merem fogadni, hogy azok a tanárok akik kimerülnek abban, hogy nyelvtani mutatványokat töltetnek ki a diákokkal, maguk sem beszélik tisztességesen a nyelvet.


Engem 10 év kínlódás után agy bécsi nyelvtanár tanított meg németül, utána hasonló módszerrel 1 év alatt tanultam meg angolul középfokon.


Megfelelő módszert kell választani. Az állami oktatás alkalmatlan a többség számára. Nem véletlen hogy nagyon kevesen csinálnak nyelvvizsgát érettségi után/előtt.

2023. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

" 1 ejtés hibáért lerontott 2jegyet "nidid" helyett "nided" et mondtam "


Üzenem a tanárnak, hogy egy idióta!

2023. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

"Üzenem a tanárnak, hogy egy idióta!"

Mert tudod, hogy mik voltak az előzmények és milyen körülmények között történt a feleltetés?...

2023. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amint látom, a magyar is nehezen megy.
2023. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Mi az a nidid?
2023. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!