Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másnak is ilyen nehéz az angol?

Másnak is ilyen nehéz az angol?

Figyelt kérdés
Amikor 8éves voltam egy angoltanár ismerősöm foglalkozott velem és akkor egész jól ment, de abba kellett hagynom mivel 3.ban nem voltak lyukak az órarendemben. Utánna 2évvel késöbb suliba is elkezdődött az angol. Abba az évbe végig nagyon ügyes voltam (végig az volt amit előtte tanultam), majd jövőre teljesen elvesztem. Töltöttük a hülye munkafüzetet ahol csupa nyelvtani dolog volt (még képek se nagyon), a CD-t amit hallgattunk pedig mintha kb. ilyen 3éves kislánybeszélt volna, írtunk szódogát minden hónapban. Kövi évbe másik angoltanár jött, akivel egészórán a házihiányokat írtuk be és fegyelmezett (mivel sok hiány volt hiába 1es meg ilyenek már nem is adott házit), utánna következő féléven is új tanárt kaptunk (alig 10en voltunk egy csoportba már) és elég jóindulatú volt. tudta az aki teljes stresszbe kerűl ha fel kell olvasnia valamit és nem szólította csak havonta. majd megint új tanárt kaptunk de hosszabb időre már, (az évfolyamot bontották 3csoportra matek-magyar-idegenyelv összesített átlag szerint és nállunk kb. 20an voltak egy csoportba). Utáltuk ezt a tanárt, dogákat kevert el, pont határok nem stimmeltek nálla. minden héten 3óránk volt és ebből 1órán szódoga volt 20percben majd mf töltés. 3.órán pedig kvízjátékot játszottunk tableten és nem tanultunk. soha nem hallgattunk semmit, ő sem olvasta fel cssk minket kért rá. és szóbeli feleletbe 1 ejtés hibáért lerontott 2jegyet "nidid" helyett "nided" et mondam és azon kívűl minden telesenjó volt.

2023. márc. 25. 08:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, jól látod 9es. 10es needed csak kiejtés szerint írtam le hogy egyértelmű legyen hogy hogyan mondtam és hogyan kéne. spanyolt is tanultam fél évig magánba, de a tanárnő folyton órákat mondott le és az első 10óra után nem beszélgetés hanem nyelvtani feladat töltés volt, ami nem ment.
2023. márc. 25. 12:40
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Az bizony nem nidid.

"nidid" helyett "nided" et mondam és azon kívűl minden telesenjó volt.

[link]

2023. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
47%
Sztem azért jobban hasonlít a ,,nidid"-hez,mint a ,,nided"-hez...
2023. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
40%

Miközben az első magánhangzó az hosszú. Azért ha azt röviden mondtad, meg a másodikat e-vel, csoda, hogy nem ittak meg fejenként 3 pohár hideg vizet a vizsgabiztosok. :D Vannak gondjaid magyarban is az i és az í megkülönböztetésével?


A nyelvérzék az sajnos elég jól tudja befolyásolni az eredményességet. Általában az mondható, hogy B2 szintig rettenetes nagy erőfeszítéssel eljuthat az is, akinek nincs erre érzéke.

2023. márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!