Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo-n miért van mostanába...

Duolingo-n miért van mostanában a példák felében, hogy azonos neműek házasok?

Figyelt kérdés

Miért lett ez divat? Minden második példa arról szól, hogy neki (a férfinak) férje van, vagy fordítva. Az 5. szinten már azzal kezdi, hogy egy olvasmányt ad arról, hogy a nő nászútra utazik Kaliforniába, és a taxisofőrrel beszéli meg, hogy nem férje van, hanem felesége, és hogy nem akar vele menni. Aztán a taxi után szalad a másik nő, hogy mennyire szereti.


Miért kell ezt itt is ennyire erőltetni? Az újítás előtt nem voltak benne ilyenek.


2023. ápr. 1. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Én azt vettem észre,hogyha 4 karakter közül kell választani 4ből már csak 1 fehér
2023. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
úristen micsoda tragédiák XD
2023. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
2es egy kezdő nyelvtanulónak tényleg gond lehet, amikor az van írva, hogy "He wears a skirt". Ha ebből akarja megtanulni és 6szor belefut abba, hogy He-vel írják a nőkre jellemző dolgokat, vagy éppen "She" nek a feleségéről van szó később lazán keverheti, hogy kire melyiket használjuk. Sok mondatnál nincs kép, így az sem adhat neki támpontot.
2023. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem angolt tanulok és nem is vagyok kezdő, ezt csak úgy szoktam használni mellékesen. Pár hónapig nem foglalkoztam vele, s mikor utoljára fent voltam, még más volt az egész. Amúgy meg csak egy kérdés volt. Nem a világ tragédiája, illetve lassan kezd az lenni, hogy szinte mindenhol elkezdték ezt nyomni az emberek képébe.
2023. ápr. 1. 21:52
 5/5 Leventeskecske válasza:
Szerintem magasról leszarják, hogy melyik karakter melyik mondatot mondja, nincsenek karakterhez kötve ezek.
2023. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!