Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingóval nulla alappal...

Duolingóval nulla alappal franciában hova jutok el ha végigcsinálom?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 2. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Kizárólag Duolingóval A2-es szókincsig el lehet jutni, de a nyelvtant nem lehet megtanulni normálisan belőle, A2-es szintig jobb egy nyelvtanfolyamra beiratkozni, vagy ha autodidakta módon szeretnél franciául tanulni, akkor inkább nyelvtankönyvből ajánlanám. A kiejtésben szerintem nem lehet fejlődni a Duolingóval.


Nekem nagynéném másfél évig tanult angolul duolingóval, annyit segített neki, hogy megérti amit olvas, de a kiejtése kezdetleges. Tényleg az A2-es szint szerintem reálisnak.


Viszont szerintem jobb alternatíva beszerezni ezt az útiszótárat:

[link]

Ebben le vannak írva olyan mondatok amiket a valóságban is gyakran lehet alkalmazni, ráadásul kiejtéssel együtt fonetikusan. Rengeteg alap szó található benne, én egy ilyen útiszótárból készültem fel német B2-es nyelvvizsgára és elsőre meglett az írás és szóbeli is. Kiírtam belőle szókártyákat és tanultam.

Nem mondom azt hogy a Duolingó nem hasznos, inkább azt mondom hogy kevésbé effektív.

2023. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Nővérem azzal tanult mát hosszú ideje, amikor én iskolai kereteken belül elkezdtem tanulni.

A szavakat tudta, alap mondatokat is képes volt összerakni, de pár hétre rá már én javítottam a kiejtését, szószerkezetét

2023. ápr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

ha tudsz hallás után, gépelve és olvasva tanulni, akkor megtanít neked párszáz szót random témákban... de amennyi időt elcseszel a szavakkal, megtanulhatnál alapfokon franciául is, és akkor nem egy kupac haszontalan szavad lenne, hanem valós kis nyelvtudásod.

(igen, tudom, tanít nyelvtant is, de brutális, ahogy egy felmérő feladatlapon hemzsegő hibákból meg lehet mondani, hogy duolingózott-e valaki, nagyon egy kaptafára van minden zöld madaras emberkének hibás nyelvtana))

2023. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 franciasrac ***** válasza:
81%

Azt ajánlom ne ezt használd bármilyen nyelv megtanulására, csak elcseszed az időd ezzel, mindig látok olyan postokat ahol azt mondják 4-5 év mindennapi használat után alig érték el az A2-es szintet, tényleg nem éri meg, inkább mást használj

Pl számomra a Wikipédia hihetetlenül jól segített a magyar megtanulásával, van egy csávó aki nagyon hosszú és jól magyarázatott cikkeket írt franciául a magyarról, és látszólag magyarul is írt olyan cikkeket a franciáról, már olvasd el mindezt [link] bőven van miből tanulni :)

2023. ápr. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, a francia duolingo nagyon szuper amit a tanfolyamokon nem sikerult felfognom azt konnyen megtanitotta. A nyelvtanulashoz azonban elengedhetetlen filmek nezese, konyvek olvasasa es tarsalgas francia emberekkel. Tik tok szenten kivalo.
márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!