Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelvből hogy hoznak...

Japán nyelvből hogy hoznak néhányan N5-öt 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Én pár hónap híján 1 éve tanulom,és csak most leszek N5-ös szinten. Meg olvastam,hogy N5 után az N4 is körül-belül 6 hónap. Ez igaz?


Ami engem illet,kb 2-1,5 órákat teszek bele naponta.



2023. ápr. 3. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

1,5 - 2 óra helyesen...


Motiváció és korlátok kérdése

2023. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
6 honap alatt japanul (valojaban N4 szint) modszere: [link]
2023. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 év alatt jutottam N3-ra úgy, hogy lazán tanultam. (persze azóta már nem vagyok valami aktív és biztos rozsdásodtam is)


Az N5 pár hónap alatt abszolút nem lehetetlen szerintem. Nagyon kevés kanji kell csak, ha hiragana és katakanát már rendesen tudod akkor jó vagy és nyelvtan sincs valami sok arra a szintre követelésnek.

2023. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#3

2 év alatt el lehet jutni N3-ra? Az szép! Gratula! Mennyire lehet amúgy már használni? Mármint,rendes társalgászi szint gondolom már az N3,nem?

2023. ápr. 4. 22:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is két év után tettem le az N3-at. Az N5 annyira alacsony szintû, hogy pénzkidobás letenni. Érdemesebb egybôl egy magasabb szinttel indítani.
2023. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszi! N3 kb B2, egyszerűbb dolgokról már lehet társalogni, de a komolyabb dolgokat nem fogod érteni és hozzászólni sem. Ugyanez igaz az írás és olvasásra is. Erre a szintre durván 600 kanji kell, ez még édeskevés pl. újságot olvasni. Egyszerűbb netes blogokra még elég lehet (twitter etc), vagy mondjuk NHK news, ahol direkt egyszerűbb japánt használnak a hírek megírásához.


Anime nézés és furiganás mangákhoz már egész használható, ha csak a magad szórakoztatására kell. Mindent így sem fogsz érteni, de a dolgok felét általában már elcsípheted és nem feltétlen leszel a feliratokra / fordításokra utalva.


Viszont legalább már nem lennél teljesen meglőve Japánban egyedül, mondjuk turistaként. :D


Egy másik nagy gondja ennek az egész JLPT rendszernek, hogy a valóságban beszélt nyelvet nem igazán tanítja, én még sosem voltam Japánban, de mindenkitől ezt hallom szinte, aki kijutott. Ahhoz hogy tényleg értsd is a napi nyelvet, kint kéne élni pár évet aktívan.


Lehet egyszer ráveszem magam, hogy tovább fejlődjek N2-re, de ott is már duplázódnak a kanji követelmények és elvileg a nyelvtan is bedurvul rendesen.

2023. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!


Őszinte leszek: Egylőre csak Slice Of Life animékhez használnám,meg hasnoló műfajú mangákhoz. Ezért is nálam majd az N4 lesz egy mérföldkő. (Én is úgy gondolom,hogy az N5-öt magában felesleges lerakni külön.) Persze,N2-ig el kellene vinnem,de egy N3-mal már boldog ember lennék.


Mondjuk N4-nél tartok kicsit pl a feltételes szerkezettől :D

2023. ápr. 5. 18:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha BP-n laksz, akkor a Keleti Nyelvek Iskoláját ajánlom. Vállalnak JLPT-re való felkészítést is.


N4-től ne félj, az sem vészes, de első kihívásnak tökéletes szerintem. Én is azzal kezdtem, az N5 nekem is kimaradt, a tanárom szerint sem volt értelme elmenni rá.

2023. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Sok motivációval, odafigyeléssel, idővel! Napi több óra tanulással...de nyilván ha egyből nem teszed le 6 hónap alatt a nyelvvizsgát, akkor sincs baj! Mindenkinek más-más idő kell. Lehet, hogy vlki leteszi 6 hónap alatt, amíg vlki meg 1-3 év alatt. Ezzel semmi gond nincs!

Hajrá és sok sikert!^-^

2023. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat! :)


#8-as,köszi,ismerem a sulit,és teljesen meg vagyok velük elégedve. :)


Járok magán tanárhoz február óta,haladunk. Már 1-2 N4-es nyelvtan is előkerült. Meg persze csinálom a házikat + tanulom a kanjikat,meg persze a szókincsemet is igyekszem bővíteni.


Annyi,hogy a kanji-k jelentős részét még nem tudom kézzel leírni,csak az egyszerűbbeket.


#9 Köszi,igyekszem :D Aztán majd meglátjuk. Jó kis nyelv,annyi biztos. :)

2023. ápr. 10. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!