Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a könnyebb nyelv? Az...

Melyik a könnyebb nyelv? Az angol vagy a német?

Figyelt kérdés
Szerintem kicsit talán a német. A szavai és a kiejtése bonyolult, de talán szabályosabb nyelv, van ragozás benne, ami a mi nyelvükben is megtalálható. Kevesebb igeidő.

2023. ápr. 4. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Angol. Nincs ragozás, nincsenek nemek. A legkönnyebb idegen nyelv. Legalábbis azok közül, amikkel még foglalkoztam, olasz, spanyol, orosz, horvát. Olaszban és spanyolban még több igeidő van, mint angolban.
2023. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Az angolnak lényegesen könnyebb a nyelvtana, hiszen nincsenek nyelvtani nemek, emiatt nincs főnév- és melléknévragozás, de az igeragozás is minimális.

Cserébe viszont a németnek könnyebb a helyesírása és a kiejtése.

Eleinte az angol tanulásával látványosan lehet haladni, sokkal gyorsabban el lehet jutni arra a szintre, hogy helyesen összerakjunk egy alapmondatot, pl. I see a dog in the garden, míg a németben ez azért jóval nehezebb a ragozásoknak köszönhetően, pl. Ich sehe einen Hund in dem Garten – ehhez tudni kell, miért sehe, miért einen, és miért dem.

2023. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Jesszus pepi. Még több igeidő? Hogy lehet 12+1 igeidőtől több? Ez is sok. Mi van még spanyolban? A múltnak múltjának a múltja vagy mi? Én már a 13-mat is sokallom.
2023. ápr. 4. 14:02
 4/22 anonim ***** válasza:
3: Nincs több igeidő az olaszban és a spanyolban, mint az angolban, 1-es hülyeségeket beszélt.
2023. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

3: Ha belegondolsz, a magyar még nehezebb, mert kifejezzük mindegyik igeidőt magyarul is, de még bonyolultabban. :D

Angolban annyira egyértelműek a szabályok. Csak az igék 3 alakjánál van pár kivétel.

Spanyolban az igeragozás tele van kivételekkel. Van olyan is, hogy egy igének nem minden igeidőben ugyanabban a számban/személyben van (vannak) más alakjai. Még a kivételeket is bonyolítják :D

2023. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az angolban is eljön az a szint, amikor nehézzé válik. Sokaknak gondot okoz, hogy alapvetően poliszemantikus nyelv, egy szónak rengeteg jelentése lehet ami a szövegkörnyezettől és a mondatban elfoglalt helyétől függ.

Nehéz lehet, főleg nekünk magyaroknak a hallás utáni értés. De sok ilyet láttam már, hogy tök frankón értette a sorozat szövegét, már a feliratot is angolra állította, aztán Glasgowban az első mondatot sem értette amit hozzávágtak. Ez persze idővel javul...

Viszont tényleg látványosan lehet az elején haladni és van még egy nagy előnye, ami hozzásegítette, hogy korunk lingua francája legyen. Az angollal akkor is lehet viszonylag hatékonyan kommunikálni, ha helytelenül használjuk és ami fontosabb, ezért nem zavarnak el a halál farkára, hanem legyintenek, hogy jól van, mondjad csak hasznos hülye. Pidgin

Ráadasul az angol rendkívül befogadó nyelv. Valahol a világban találkozik egy helyi kifelyezéssel és jó eséllyel pár év múlva benne lesz a szótárban, mint angol szó.

2023. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más nehezebb.


De amikor az angolról azt írod, hogy 12+1 igeidő, akkor melyiket nevezed +1-nek?

2023. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. A németben több a nyelvtan, de az valahogy szabályos, az angolé meg egy nagy káosz
2023. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"A németben több a nyelvtan, de az valahogy szabályos, az angolé meg egy nagy káosz"

Igen, sőt, egyre nagyobb káosz, ahogy egyre többet tud az ember (de azért nekem mégis az angol a szívem csücske :) ).

2023. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, abszolút igazad van. Elkezdeni könnyű, folytatni baromira nehéz (mondjuk én nem is szeretem túlzottan, de a mai világban muszáj). Nekem az orosz a szívem csücske, szerintem szép is, és a világ leglogikusabb nyelve
2023. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!