Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időbe telt mire eljutot...

Mennyi időbe telt mire eljutottál németből középszintre?

Figyelt kérdés
Magántanárnál tanultál?1 nap hány órát foglalkoztál a nyelv tanulásával?

2023. ápr. 11. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Gimiben tanultam németet, 7. osztálytól, de szerintem olyan A1 szintig juthattunk el, nem nagyon haladtunk sehova, volt, hogy magyarul néztünk filmet, magyar felirattal. -.-

Utána elkezdtem magántanárhoz járni, hetente kétszer voltam nála, 1.5 órákra, és olyan fél évbe telhetett, mire eljutottam a B2-re, egy év múlva pedig meg is csináltam a nyelvvizsgát.

De persze még foglalkoztam vele a hét többi napján is, kb 1-2 órát naponta.

2023. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem ugyanúgy mint az #1-es, másodnyelvnek a németet választottam gimnáziumban, gondolván hogy majd úgy megtanulom hogy lesz egy B2-es nyelvvizsgám.

Hát az történt, hogy amőbát játszottunk a tanárral, meg filmeket néztünk. Nem tudom hogy a tanár mit képzelt... Néha írtunk egy szódolgozatot, amin 10 szó szerepelt és ha tudtál KÉT darabot már megadta a kettest...

Szóval úgy voltam 5-ös belőle, hogy semmit nem tudtam németül.


Érettségi előtt angolból megcsináltam a B2-es nyelvvizsgát (magántanárhoz jártam, mert ahogy németen, úgy angolból sem tanultunk semmit a gimiben). Meg is lett elsőre, majd bekerültem egyetemre, mellette autodidakta módon tanultam németet. Kicsit több mint 1 év alatt megszereztem belőle a B2-es nyelvvizsgát (Euroexam), én főleg videókból tanultam és megvettem az Euroexam-es könyvet a munkafüzettel + egy német útiszótárat.


Idén ősszel fogom a C1-es angolt, majd MSC mellett a német C1 van tervben, de németből lehet pár hónapra egy magántanárhoz beiratkozom a nyelvvizsga előtt.

2023. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én általános iskola első osztályától heti 5 órában tanultam németet. 8. végére az alapfokig jutottunk el, gimiben szintén emelt óraszámban tanultam. 4. végén emelt érettségit tettem, amit középfokú nyelvvizsgaként is elfogadnak Magyarországon. Emelt érettségi előtt kb. 10-15 alkalommal voltam magántanárnál, vele csak a szóbelire készültünk, képleírások, ábrák, grafikonok elemzése stb.

Átlagban napi 0,5-1 órát foglalkoztam vele.

2023. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!