Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 év alatt meglehet tanulni...

2 év alatt meglehet tanulni perfektül franciául, ha napi 2-3 órát tanulom, plusz eljárok tanárhoz is?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem.

Én tagozaton heti nyolc órában tanultam 4 évig, mellette különórát vettem heti kétszer. Érettségire így volt meg a középfok.

2023. máj. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát most ez elvette a kedvemet.
2023. máj. 3. 00:09
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ne vegye el a kedvedet, mert aki 4 év tanulással csak középfokig jut, annak vagy tanulási nehézségei vannak vagy csak lusta.
2023. máj. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy igazad van 3-as, meg jobban belegondolva nekem nagyon jó a nyelvérzékem..
2023. máj. 3. 00:21
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Előbb magyarul tanulj már meg tisztességesen, te nyelvzseni.


"meglehet tanulni" ----> meg lehet tanulni

2023. máj. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a cél. Valamennyire meg lehet tanulni, nyilván többet fogsz tudni, mint mondjuk most. De milyen szintre akarsz eljutni? Középfok (úgy, hogy magabiztosan letehess egy nyelvvizsgát) nem biztos, hogy meglesz ennyi idő alatt, mert ez egy viszonylag nehezebb nyelv, de ez a szorgalmadon és a nyelvérzékeden is múlik. Ha nem csak az órákon foglalkozol vele, hanem pluszban a szabadidődben is(pl. film nézés, szövegek olvasása, kommunikáció gyakorlása, stb.), akkor nem lehetetlen.
2023. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kitana. ***** válasza:
100%

Nyelveket alapvetően elég könnyen meg lehet tanulni, de nem az a titok, hogy csak a nyelvtankönyvet bújod napi 2-3 órát plusz csevegetek a tanárral és ezzel le is van tudva, így maximum arra jutsz el, hogy az írott szöveget megérted nagyjából.

Hanem aktívan, a szabadidődben is foglalkozol vele, élő beszédet hallgatsz és folyamatosan próbálod értelmezni, tehát én pl. bekövetnék minél több francia youtubert, eredeti nyelven néznék francia sorozatokat és társai. Nyilván ennek onnantól van értelme, hogy már az alap nyelvtant azért tudod és van egy kezdő szókincsed is. Közben gyakorlod az adott nyelven gondolkodást, fejben nem magyarul találod ki először, mit akarsz mondani.

Két évnek bőven elégnek kellene lennie, de nem úgy, hogy megoldogatsz pár leckét és társai.

2023. máj. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"tagozaton heti nyolc órában tanultam 4 évig, mellette különórát vettem heti kétszer. Érettségire így volt meg a középfok."


Vannak bajok 😂😂

2023. máj. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Másfél év alatt tanultam meg németül középfokra (nyelvvizsga), kb. 2-3 év alatt pedig egy erős társalgási szintre, úgy hogy nem ez volt a prioritásom.


Szóval nagyon nyelvérzék, illetve elhatározottság kérdése a dolog.

2023. máj. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Perfektül biztos nem, hiszen az C2 szint lenne. Ahhoz a nyelvtanon és az alapszókincsen kívül ismerned kell a nyelv kulturális oldalát is: kifejezések, közmondások, szólások, szleng, stb. Pl. ha azt válaszolja neked valaki egy kijelentésedre, hogy "Bagoly mondja", akkor pontosan tudod, mire céloz ezzel. De ha nem ismernéd a mondást, akkor nem értenéd, miért kezd egy bagolyról beszélni.

De ahhoz, hogy perfekt legyél, azaz hogy tudj bármiről beszélni, valamennyire ismerned kell a francia kultúrát is, a szokásokat, a történelmet, a művészetet, a politikai és társadalmi viszonyokat, attitűdöket, gazdasági jellemzőket (pl. adózás), helyi népszerű műsorokat, celebeket, stb.

Ehhez még anyanyelvi környezetben sem feltétlenül elég a két év, pláne nem napi pár órás ráfordítással.


A kérdés az, hogy te is ezt érted-e a perfekt alatt.

2023. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!