Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelv a...

Szerintetek melyik nyelv a legkönnyebben tanulható angol után?

Figyelt kérdés
Ezek közül: latin,orosz,német,olasz

2023. máj. 3. 16:52
A kérdező szavazást indított:
Latin
Orosz
Német
Olasz
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
A német, hiszen az angol és a német is germán nyelv, így rokonnyelvek, ezért könnyen lehet hasonlóságokat találni köztük; míg az összes többi még csak nem is az angol nyelvcsaládjába tartozik.
2023. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Én nem értek egyet az első válaszolóval. Bár valóban germán nyelv az angol is, az angol szavak harmada mégis jövevényszó újlatin nyelvekből (főleg franciából), és mivel az újlatin nyelvek könnyebben tanulhatóak a németnél (logikusak a névelők, nincs bonyolult melléknévragozás vagy brutál strict szórend, esetleg mindenre saját nemzeti szó latineredetű szó helyett, a sort folytathatnám...), így angol után - véleményem szerint - meglehetősen könnyebb a francia, a spanyol és az olasz is, mint a német nyelv.

Mindezek ellenére magyarként én a németet javaslom angolt követően, hiszen gazdaságilag az éri meg leginkább: Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

2023. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
Pont olvastam neten hogy a német rendkivűl nehéz az angol után. A Spanyolt mondják a legkönyebbnek.
2023. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!