Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszosok! Szerintetek lesz...

Oroszosok! Szerintetek lesz még haszna az üzleti életben az orosz nyelvtudásnak?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen csak Magyarországon, hanem Európa más részein is akár.

Ha valaki amúgy érdeklődne az orosz nyelv iránt és mondjuk második vagy harmadik nyelvként azt tanulná a Corvinus-on.



2023. máj. 7. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Az angol alap , második nyelvként meg üzleti illetve műszaki területen a német a fontos az angol mellé. Én max harmadik nyelvként gondolkodnek barmi mason
2023. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés.

Már van két felsőfokúm.


Az orosz érdekel.


Köszi ha releváns választ tudsz adni.

2023. máj. 7. 10:55
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Hát, akkor inkább kínai, francia vagy hasonló hasznosabb sztem. Kínai befektetés rengeteg van Európában, francia meg fontos a kontinensen.
2023. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Engem is az orosz érdekel, a terveim közt van egy nyelvvizsga vagy szlavisztika az egyetemen. A mostani háborús helyzetre nem lehet örökké alapozni, mivel - ha nem is tudjuk, mikor - de ennek vége lesz egyszer. Nem tudom, mik a pontos terveid, de Magyarország is inkább kelet felé nyit, hiába vagyunk EU tagok, számos fontos orosz üzleti partnerünk van. Az ország olyan nagy és jelentős, hogy egyszerűen nem lehet megkerülni őket ebből a szempontból.
2023. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszek benne hogy aktuálpolitikai okokból kéne lemondani egy nyelvről, ami amúgy érdekelne. nézd meg mennyien beszélnek ma németül, és mekkora felfordulást okoztak jó kilencven éve... szerintem sokat elmond a társadalmunkról, hogy háború ide vagy oda, akkoriban fel sem merült, hogy kiirtjuk a világból a német nyelvet és kultúrát, csak azért mert momentán elég balfsz politikusaik vannak. ha nem úgy lesz vége a háborúnak, hogy a világmementő jófiú usánál valami becsípődik és leatombombázza az egész kontinenst, akkor igenis szükség lesz orosz nyelvre továbbra is. ha meg mégis, akkor tökmindegy mit tanulsz addig XD (bocs ma ilyen nagyon pozitív állapotban vagyok)
2023. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!