Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szoktátok meg?

Hogyan szoktátok meg?

Figyelt kérdés

A magyar és angol eltér, amivel bizonyára nem mondtam újat senkinek. Az angolban nem mondanak olyanokat, mint például a "hogy" és ilyeneket mondatalkotásnál, mint mi, legalább is nem mindig. Inkább egy példával mutatnám be:


Magyarul: "Nem kell messzire menni AHHOZ, HOGY angolul beszélő országot találjunk Európában."

Angolul: "You won't have to go far to find an English speaking country in Europe."



2023. máj. 10. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlással rááll az agyad.
2023. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
nem emlékszem hogy szoktam meg. de nagyon könnyű volt, ezeket az alapvető nyelvtani szabályokat már 10 éves korom óta tudom
2023. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Ha nagyon akarod:

Magyarul: "Nem kell messzire menni AHHOZ, HOGY angolul beszélő országot találjunk Európában."

Angolul: "You won't have to go far IN ORDER TO find an English speaking country in Europe."


:)


De persze úgy is jó, ahogy te írtad.

Nekem az első pillanattól kezdve tetszett, hogy mindent olyan röviden mondanak. :) Minél kevesebbet kell beszélni, annál kevesebb a hibázási lehetőség (gondoltam én ;-) ).

2023. máj. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sosem éreztem furcsának, csak elfogadtam, hogy az angol ilyen és kész.
2023. máj. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!