Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német tanulásnál mennyire...

Német tanulásnál mennyire ment nektek nehezen a hallott szövegértés?

Figyelt kérdés
Szerintetek nektek jó a nyelv érzéketek?A német hallott szöveget nehezen értettétek meg?

2023. máj. 14. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellenek hozzá különleges képességek, csak gyakorlás. Ne add fel! :)
2023. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem elég jó a nyelvvérzékem a tanárok szerint. Beszéddel, szövegértéssel és hallás utáni szövegértéssel nem volt bajom. De a nyelvtannal szenvedek. Szerintem ez azért van, mert én inkább vagyok gyakorlati ember, mint elméleti. Szeretem a tudásomat "éles" helyzetekben kamatoztatni vagy fejleszteni, míg a nyelvtan ennek szöges ellentéte. Szerencsére mindkettőt lehet gyakorolni. Ami kevésbé megy arra több időt szánni.

Hallott szöveg értésének gyakorlására rengeteg lehetőség van. Videók, zenék, poadcastek. Esetleg német nyelvű cikkeket a Google fordítóba beilleszteni és német kiejtéssel végig hallgatni. Ott látod is, de hallod. Ha valamit nem értesz akkor pedig elolvasod.

https://www.youtube.com/@LingsterAcademy Én ezt a csatornát nagyon szeretem. A szövegértés és a nyelvtan össze van keverve. Hiszen értened kell a szöveget ahhoz, hogy megérts a nyelvtani magyarázatot. :D

2023. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Olvasni kell hangosan, hogy halld a németet. Én is tanulom, küzdök vele, nem könnyű, bár nekem az angol sem az. Minél többet, vagyis kinek mennyi ideje van. Felnőttként kevesebb. Hallgass nyelvkönyvi szöveget, az fog menni. Aztán érezni fogod, hogy ez már megy és jön a többi. Én így gondolom.
2023. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Olvasni kell hangosan, hogy halld a németet."

Arra azért jobb módszerek is vannak, hogy halld a németet, mint a saját, magyar akcentusos német beszédedet hallgasd...

2023. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hallgass sok német zenét: Bushido, cro, Mark foster stb.

Borzasztó nyelvérzékem van, mégis eljutottam valahogy a C1-es nyelvvizsgáig, minden csak gyakorlás kérdése.

2023. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!