Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Police - Every breath you...

A Police - Every breath you take számában miért ezt az igeidőt használja: I'll be watching you?

Figyelt kérdés

Refrén:


Every move you make

And every vow you break

Every smile you fake

Every claim you stake

I'll be watching you



2023. máj. 15. 06:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor és ott, ahol és amikor ezeket csinálod majd, akkor tudjál róla, hogy én akkor már figyelni foglak, tehát észre fogom venni, hogy ezeket csinálod, úgy csináld.
2023. máj. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Figyelni (watching)
2023. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
A folyamatos jövő / Future Continuous igeidőnek nézz utána.
2023. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

"A folyamatos jövő / Future Continuous igeidőnek nézz utána."

Épp azt teszi...

2023. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A jövő egy adott pillanatára vonatkozik.

Vagyis olyasmi jelentése van, hogy "a jövő bármely pillanatát nézzük, ha akkor bármit is teszel, és ott leszek majd, és téged figyellek akkor éppen."


Ha például megbeszélsz egy találkozót, és azt mondod, hogy akkorra már ott leszel, ha a másik megjön, te addigra már ott várni fogsz rá:

"I will be waiting for you."

2023. máj. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a jövő bármely pillanatát nézzük, ha akkor bármit is teszel..."

Nem "a jövő bármely pillanatáról" van szó, hanem csak azokról a pillanatokról, amikor ő ilyesmiket fog tenni (bármikor lesz is az).

2023. máj. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: ja, úgy értettem én is (5)
2023. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!