Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2év és 7honap alatt meglehet...

2év és 7honap alatt meglehet tanulni németül c1 szinten ?

Figyelt kérdés
Tanár nélkül nulla alapokkal az elejétől sikerülhet mennyit kell tanulnom rá naponta hany órát? Hogyan csinalnatok külföldön akarok tanulni és ezért kell

2023. máj. 15. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha abszolúte semmi más dolgod nincs és csak a németre koncentrálsz talán lehetséges.
2023. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Még magyarul sem sikerült megtanulnod c1 szinten, miből gondolod, hogy 2 év 7 hónap alatt menni fog a német? ...
2023. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem én jobban beszélek magyarul nálad.az hogy nem irtam ékezeteket nem jelent semmit ....
2023. máj. 15. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

És te komolyan azt gondolod, hogy az általad leírtakban egyedül az ékezetek hiánya a probléma...


Nem azért mondom, de nyelvvizsgán a nyelvtani szabályokra is rámennek. Ha a SAJÁT ANYANYELVED alapvető nyelvtani szabályait képtelen voltál megtanulni, miből gondolod, hogy majd pont a németét fogod tudni megtanulni? ... Annak a német nyelvnek, ami köztudottan a kötöttebb nyelvek közé tartozik, grammatikailag.

2023. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Háttt...

Necces. Nem lehetetlen, de elég nehéz, sőt. Minden nap foglalkozni kell vele, minimum 1,5-2 órát.

Tanári segítség azért nem ártana, legalább az elején. Tudom, hogy drágák a tanárok, de esetleg valami online nyelvtanfolyam? Lingoda pl? Nagyon dicsérik, rugalmas is. Ha még diák vagy, a nyári szünetben tudsz dolgozni, tudsz pénzt gyűjteni tanárra, tanfolyamra.

Én azt javaslom, hogy hallgass német podcastakat, nézzél németül videókat, filmeket, kezdőknek YouTube-on van a Nicos Weg sorozat, jópofa nagyon. Zdf, Deustche Welle, szintén hasznosak.

Újságok, hírek olvasása, ismeretlen szavaknak utánanézni, hangosan beszélni, ezek a "titkai" a nyelvtanulásnak.

A lényeg, hogy rendszeres legyen és alapos.

2023. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tanár nélkül, alig három év alatt, felejtsd el. ha komolyan gondolod a jövődet azon a "külföldi egyetemen", akkor fektess bele.
2023. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!