Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorozatokat és milyen...

Milyen sorozatokat és milyen módszereket ajánlotok angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Évek óta kinlódok az angol szókincsemmel. Sajnos bőven középfok alatt van a szókincsem. Azon agyaltam, hogy lehet segitene úgy belevágni a sorozatokba, hogy a hang is és a felirat is angol. Csak ugye az egyik probléma itt az lenne, hogy valószinüleg gyors lenne a szöveg, a másik meg hogy a nagy részét nem is érteném. De hát mi is gyerekkorunkba hasonlóan tanultunk meg magyarul nem? Nem volt a kezünkbe szótár. Szóval milyen sorozatokat ajánlanátok nekem?
2023. máj. 15. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen igazad van, igy rengeteget lehet tanulni, másrészt sok helyen a feliratot át lehet kapcsolni magyarra is, ha valamit egyáltalán nem értesz.

Az, hogy gyors, csak elöny, mert ez a normál beszédtempó, mindenhol ilyen gyorsan beszélnek, ezt kell megszoknod.

Nekem sokat segített, hogy úgy néztem sorozatokat, hogy föleg néztem, nem akartam mindenáron érteni konkrétan, mit is mondanak. Minél lazább vagy, annál könnyebben maradnak meg kifejezések benned, ha már többedszerre hallod öket.

Bármilyen sorozat jó, ami neked érdekes, hiába írnám, hogy nézz fantasy sorozatokat, ha te a inkább természetfilmeket szeretsz, vagy sitcomot.

Kezdetben elönyös lehet olyan film/sorozat, amit már ismersz, akkor könnyebb megérteni az angol szöveget

2023. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta, plusz érdemes angol nyelv+angol felirattal nézni. Először próbálj könnyebbeket, pl. gyerekeknek szóló rajzfilmeket.
2023. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kezdésképp Spongya bobon gondolkodtam mint animációs sorozat, valamint régi nagy kedvencemen amit magyarul vagy 10x újranéztem, az Egy rém rendes családot. Nem tudom ezek mennyire nehezek angolul. Továbbá azt se tudom, hogy ha pl. minden mondatból max 1-2 szót ha ismerek mihez kezdjek a másik 4-5 ismeretlen szóval? Most ha percenként megállitom és folyamat a szótárat bámulom nem csak az időmet de a sorozat iránti kedvemet is elveszi...
2023. máj. 16. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tökéletesek kezdésnek, a gyereksorozatok eleve egyszerübb szövegüek, másrészt ha a sztorit ismered, könnyebben megérted a többit is.

De nem kell folyamatosan szótárazni, annak tényleg semmi értelme, és eleinte ne akard megértenia szöveget! Nem vicc, csak nézd a történetet és halljad (ne direkt hallgasd) a szöveget (felirat sem kell!). Viszont egy-egy részt nézz meg többször, ma, holnap, azután, és egyszer csak észreveszed, egy-egy mondatot megértesz. Idövel egyre több ilyen lesz, akkor érdemes megpróbálni felirattal is nézni, és megpróbálni együtt mondani a szöveget a szereplökkel.

MEglepö módon rengeteg minden megragad az emlékezetedben, szófordulatok, helyzetekben használt mondatok, stb, anélkül, hogy tényleg szavanként megtanultad volna.

Egyébként én azért javasoltam, hogy eleinte csak a filmet nézd, felirat nélkül, mert a legtöbb ember a felirat esetén azt próbálja olvasni, nem pedig a szöveget hallja.

Nekem rengeteget segített az ilyen fajta tanulás, a másik, ami esetleg jó lehet neked is, ha a kedvenc zeneszámokat kezded el úgy hallgatni, hogy megkeresed hozzá a szövegét és megpróbálod elöször az énekkel együtt olvasni, késöbb együtt énekelni, igy is rengeteg szót, kifejezést meg tudsz tanulni, a beszédsebességet gyakorolni.

A lényeg, hoyg ne "tanulni" akarj a sorozatnézéssel, hanem nézd a sorozatot, mert szórakoztató, minél kevésbé stresszeled magad, annál több minden jut el az agyadhoz. (Ahogy a kérdésedben írad, egy kisgyerek is így tanul, és az nem igaz, hogy egy felnött erre nem képes, ez MO-on ugyan elterjedt téveszme - föleg nyelvtanárok részéröl -, de rengeteg helyen már nem így tanítanak, ez rég elavult módszer.)

2023. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Én B2 alatt be nem vállalnék filmeket meg egyéb videókat az tuti. A fentebb leirt módszerekhez is kell már egy bizonyos szinten beszélni angolul.
2023. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Éppen fordítva, egyszerü gyereksorozatokhoz az A2 böven elég, emellett ha csak hallgatja, anélkül, hogy direkt érteni akarná, akkor is rengeteget fejleszt a nyelven.
2023. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!