Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemet vagy spanyol nyelvet...

Nemet vagy spanyol nyelvet érdemes tanulni ,melyiket lehet c1 szinten megtanulni 3 év alatt ?

Figyelt kérdés
Mind 2 országban elnek dolgoznék de nem tudok dönteni segítsetek

2023. máj. 17. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A spanyol könnyebb, a német pedig hasznosabb magyarként.

Ami a kérdést illeti, teljesen szubjektív, hogy melyiket "érdemes" tanulni. Ezt itt senki se fogja tudni megválaszolni. Ha spanyol párod van, nyilván az ő nyelvét. Ha Németországban élsz, akkor pedig a németet.

2023. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolorszagban élni es dolgozni, vagy ugyanezt Nemetben, az egészen mas. Ket teljesen eltero mentalitas. Menj ki, nezz szét, probald ki, es akkor el tudod donteni, Te mit szeretnel. A sajat tapasztalatomat irom: A nemetekkel eleg nehez volt nekem haverkodni, ebbol kifolyolag (is) nehezebb volt nemetul jol megtanulni. A spanyol meg akkor is beszelt hozzam, ha nem akartam :-) En igy jartam veluk. Ezert tudok spanyolul sokkal jobban, mert ők hajlandoak voltak baratkozni, beszelgetni, tanitani nekem a nyelvet.


Nemetorszagba fokent a penzgyüjtés, a jo kereset, a jo eletszinvonal miatt erdemes kimenni. Leginkabb már csaladdal szerintem. Megfelelo emberi kapcsolatok hianya miatt nekem lelkileg nem volt olyan szuper jo ott lenni, de kint elvegeztem egy egyetemet, es nagyon jol éltem anyagilag. Foleg kulfoldi barataim voltak. Aki Spanyolban él, az meg inkább arra fókuszál, hogy jól érezze magát a mindennapokban, de azért persze ott sem kevés pénzből. Az ottani fizetesbol nekem nehezebb volt felretenni. Spanyolbol viszont soha nem vágytam haza. Mindket nyelvbol C1-em van. A spanyolt joval konnyebb volt elerni. Igen, a nemet altalaban veve hasznosabb a magyaroknak, de hogy konkrétan neked melyik lenne jobb, az attol fugg, h mi a terved, celod, es milyen mentalitas all hozzad kozelebb, amit a mindennapi eletben konnyebben elviselsz. Nagyon leegyszerusitve es kisarkitva felteszem a kerdest: Az idegesitene jobban, hogy mindent pontos hataridore kell elvegezned, es ebben nincs egy perc bocsanat, vagy az, hogy Te elvarnal valamit hataridore, de még el se kezdték a hatarido lejartaval? A szabaly az szabaly, ha semmi ertelme, akkor is, vagy a szabalyt lexarjuk, ha beledoglunk, akkor is? Az eghajlat is sokat szamit, ha kint akarsz dolgozni, hogy a tartosabb hideget nem birod elviselni inkabb, vagy a tul meleget. Es az is nagyon lenyeges, h mi az, amihez ertesz, amit tudnal kint dolgozni, mert a kereslet a ket orszagban eltero.

2023. máj. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elozo gondolataimat meg kiegeszitem annyival, hogy Spanyolorszagban a mediterran teruleten elhetsz olyan helyen, ahol kicsit Nemetorszagban erezheted magad mediterran idojarasi korulmenyek kozott. Ilyen pl. Mallorca, ahol meglehetosen meleg a nyar. Ha ott dolgoznal, mondjuk vendeglatasban, akkor nagyon fontos lenne a nemet nyelv ismerete is a spanyol mellett, hiszen ott rengeteg nemet lakik. Az mar szinte egy nemet sziget. Az atlanti teruleten, pl. a Kanari szigeteken pedig nagyon hasznos, szinte elengedhetetlen az angol nyelvismeret is a spanyol mellett. De ott is elnek nemetek. Ott masfajta idojaras varna rad, nem lenne nagyon meleged. Ha Nemetorszag mellett döntenél, ott pedig spanyolok es spanyolajkuak élnek nagy szamban, akiktol megtanulhatsz spanyolul a nemet nyelv mellett vagy helyett :-) Nemetorszagban is tehat, de Spanyolban fokent jelentosen kulonbozhet a klima teruletenkent, amit hosszabbtavu tartozkodas eseten erdemes nem figyelmen kivul hagyni. Es maskent kell gondolkodnod, ha penzt gyujteni szeretnel kimenni dolgozni par evre, hogy pl. itthon vegyel magadnak egy lakast, vagy pedig a hazádat magad mogott hagyva mashol folytatni es ott berendezkedni. Mindket esetben hasznos egy, az adott helyen keresett szakma.
2023. máj. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és mindket nyelvbol lehetseges a nyelvvizsgat teljesiteni C1 szinten harom ev alatt, de még hamarabb is. Az a nyelvvizsga, amire itthon tanulsz, es amit itthon szerzel meg, nem célnyelvi konyezetben, egy jo eros alap lesz arra, h ott kint konnyebben tuleld a mely vizet. Igazabol hogy jol elsajatitsd a nyelvet, arra kint lesz lehetoseged.
2023. máj. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!