Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemesebb...

Melyik nyelvet érdemesebb elkezdeni tanulni ebből a szempontból, spanyolt, vagy franciát?

Figyelt kérdés
A helyzetem a következő: egyetemista vagyok, utolsó félévemben tartok, jelentkeztem mesterképzésre. Ha felvesznek, a mesterdiploma feltétele B2 nyelvvizsga bármilyen élő idegen nyelvből, ami nem angol. A mesterképzés 4 féléves, azaz 2 éves. Ennyi idő alatt magántanárral melyik nyelvből tudnék hamarabb nyelvvizsgát tenni, úgy, hogy teljesen a nulláról kezdem most nyáron államvizsga után és csak angolul tudok, amiből a C1 komplex nyelvvizsga már megvan? Ami még fontos, hogy csak ez a két nyelv jöhet szóba nálam.
2023. máj. 18. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A spanyol könnyebben tanulható.
2023. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A spanyol könnyebb, a francia viszont hasznosabb Európában.
2023. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-essel értek egyet. Én spanyolt tanultam gimis éveim alatt, B2-t tettem le, 2,5 év után. Franciát elkezdtem tanulni, spanyol után könnyebb, de szerintem nehezebb, mint a spanyol.
2023. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Én spanyol nyelvet szeretnék tanulni mert érdekel spanyol nyelven minden és ráadásul egyszer csúfoltak osztálytársaim és osztályfőnökömnek hála menő lettem mert adott spanyol becenevet nekem mert meséltem neki érdekel spanyol nyelv és keresek egzotikus érdekes spanyol becenevet és mondta legyek Mártisszimá és ez osztálytársaimnak is tetszett és így lettem menő és ezek után én még jobban meg akarok tanulni spanyol nyelven és nyáron biztos meg fogok végre tanulni spanyol nyelven ezért szerintem te is a spanyol nyelvet válaszd.
2023. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!