Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthon, önállóan, ki milyen...

Otthon, önállóan, ki milyen módszerrel tanult meg egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék németből eljutni a nulláról minimum egy A2 szintre. Milyen módszerrel lehet a legkönnyebben tanulni otthon egy idegen nyelvet? Kinek mi vált be?
2023. jún. 1. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon ajánlom ezt a videót: [link]


Nekem ezek a tippek beváltak, német c1-re pl ez alapján készültem, a kezdő lépések is teljesen szimpatikusnak tűnnek nekem.

Sok sikert!

2023. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Online kurzusok (magyar):

megtanuloknemetul.hu /én ebbe fizettem be amikor akciós volt, eddig tetszik

gonemet.hu

dil.hu


Az árazás nem teljesen összehasonlítható, de fullos változatukban mindegyik olyan 50-100 ezer ft között van.


Ingyenes kurzus (angol):

[link]


Egy minimális tudásszinttel már el kell kezdeni olvasni és beszédet hallgatni. Ezek tesztelésre: [link]

Ez egy évre pár ezer forint, török lírában legutóbb 1800 Ft.


A nyelvtanulást szerintem úgy kell kezdeni, hogy utánanézel hogy kell nyelvet tanulni. Próbálsz valami startégiát felépíteni, amit néha felülvizsgálsz.

A nyelvtanulásban a két legfőbb dolog a rendszereség és a ráfordított idő. Lehetőleg mindennap tanulj. Ha nincs több időd legalább 5-10 percet. Ha van időd akkor napi 3x30 perc ráfordítással egész jól lehet haladni.

Kell tanulni nyelvtant, szavakat, de főleg a nyelv gyakorlati használata a lényeg. Olvasni kell, beszédet hallgatni, beszélni. A2 szint napi 1 órával kb egy-másfél év.

2023. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keresel könyvet ami elmagyarázza az alap nyelvtani szabályokat, akkár wikipedia. Majd keresel valami szöveget ami amúgy is érdekel, és amit nem értesz leforditod, megtanulod.
2023. jún. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint a másik (angolos) kérdés alatt kifejtettem, nyilván az angol helyébe a németet helyettesítsd be magadnak:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2023. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, ott a 3-as voltam.
2023. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!