Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt nyelvi érettségi után...

Emelt nyelvi érettségi után is kapok többletpontokat, mint nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az emelt nyelvi érettségi egy középszintű nyelvvizsgának felel meg, amire 28 pont jár. Ha ugye nincs benne a felvételi követelménybe az idegen nyelv, akkor az 50 pontot ugye nem kapom meg az emelt érettségire, de 28 pontot kaphatnék a nyelvtudásra. Kipróbáltam a felvi pontszámító kalkulátorát és ott nem számolta bele. A 60 % megvan, tehát nem azért.

Ez ilyenkor tényleg nem számolható bele, vagy csak rosszul számolta?


2023. jún. 2. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felvi pontkalkulátora gyakran félreszámol, bizonyos eseteket nem tud figyelembe venni, ezért írják is, hogy az ott kapott pontszám eltérhet a hivatalos pontszámodtól.

Ha az 50 pontot nem kapod meg az emelt miatt (mert az adott szakon nem követelmény) és elérted a 60%-ot (és még nincs kimaxolva a 100 plusz pontod), akkor meg fogod kapni érte a 28 pontot.

2023. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huh köszi, most akkor így vissza jött az életkedvem.

A felvi honlapján egyébként erről írnak valamit? Próbáltam keresni, de ilyen érettségis nyelvizsgáról semmit nem találtam, de lehet csak én vagyok bamba.

Mindenesetre köszi, ez most jól esett a lelki állapotomnak.

2023. jún. 2. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne a felvin keresd, az érettségivel kapcsolatos infók az oktatási hivatal honlapján vannak: [link]
2023. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!