Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme utolsó mentsvárkén...

Van értelme utolsó mentsvárként a "Don't Panic Angol" nyelviskolát választani, ha 30 éves koromra se tudtam eljutni egy normális középfokra?

Figyelt kérdés

[link]


12 éves korom óta tanulok angolul, most 30 vagyok. Közben a diploma miatt nagy nehezen sok-sok évvel ezelőtt sikerült letenni egy középfokú nyelvvizsgát, de azóta is már rengeteget felejtettem és semmi motivációm már a szürke nyelvkönyvekhez meg állandó szómagoláshoz.


Láttam ezt a nyelvsulit és elvileg beszédcentrikus és azt ígérik, hogy marha gyorsan megtanulok angolul. Engem a beszéd érdekel, mert levelet írni gugli fordítóval is tudok.


Szerintetek megéri erre jelentkezni vagy ugyanolyan pénzlehúzás mint az összes többi?



2023. jún. 4. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez most itt a reklám helye? Mért lennének ők jobbak, mint bármelyik más? Szürke nyelvkönyvek és állandó szómagolás??? Hogy jön ide? mért kéne? Válassz egy szimpatikus magántanárt, aki hajlandó a te céljaidnak megfelelően tanítani. Te meg olvass, nézz filmeket, videókat, minden középiskolás azokból tanul meg. Léteznek társalgóklubok is.
2023. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem!

Amelyik cégnek nincs saját honlapja, csak fb-oldala, az eleve felejtős! Ne hagyd magad átverni!

2023. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Honnan az ördögből vetted, hogy nincs honlapjuk? Abból, hogy a kérdező pont a facebookot linkelte be?

Amúgy ez lehet pénzlehúzás, de mért lenne az összes nyelviskola az? A nyelviskolában nyelvórákat tartanak, nem pénzeket húznak le.

2023. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#1: Magántanárok eddig csak a pénzem szipolyozták ki, filmekből meg én nem tudok megtanulni angolul, ahhoz túl gyenge képességű vagyok, de tök jó, hogy másoknak ennyire könnyen megy...
2023. jún. 4. 15:46
 5/16 anonim ***** válasza:
3 óra alatt lehet látni, hogy a magántanár jó-e neked. Ha nem, akkor váltasz. Amúgy mi volt a baj velük? Nem vizsgáltak diszlexiára? Milyen egyetemet végeztél?
2023. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Informatikai területen végeztem, sosem vizsgáltak diszlexiára de olvasni tudok.

Velük az volt a baj, hogy marhára nem segítettek beszélni, csak hallgattak.

2023. jún. 4. 16:10
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát, gondolom, kérdeztek is. Meg megmondták a szót, amit éppen nem tudtál. Még mit kellene csinálniuk?
2023. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"marhára nem segítettek beszélni, csak hallgattak"

Lett volna egyáltalán mondanivalód? Mert sokszor az a gond, hogy hiába van a diák nyelvtudása úgy amúgy már egy bizonyos szinten, egyszerűen nem tud hozzászólni az adott szinten felmerülő kérdésekhez.

Ha ez a helyzet, hogy egyszerűen nem tudod, mit mondjál pl. arra, hogy mit reggeliztél azon kívül, hogy "szendvicset", akkor az a teendő, hogy figyelj oda, amikor mások beszélgetnek, hogy ők ugyanarra a kérdésre hogyan reagálnak, hogyan fejezik ki a véleményüket, hogyan részletezik, miket tesznek még hozzá azon kívül, hogy "szendvicset", és hogy beszélgess többet magyarul is mindenféle dolgokról. Rendszeresen hallgasd meg vagy olvasd el a híreket, hogy tudd, mi történik a világban, és minél több dologról ki tudjon alakulni véleményed, figyelj oda, mikor akárkik akármiről akármilyen nyelven vitatkoznak, hogy megfigyeld, milyen témában milyen szempontok szoktak újra és újra előkerülni. Erre pl. a gyk is jó. És egyszerűen fogj fel minden angolul elhangzó kérdést úgy, hogy egy játék részei, amiben tökmindegy, mit mondasz, egyszerűen az a játék lényege, hogy mutassuk meg, hogy mi mindent tudunk már mondani angolul akkor is, ha csak csupa tökunalmas dolgot mondunk, ami senkit se érdekel, se nem vicces, se nem bölcs, hanem egyszerűen csak angolul van, mert ebben a játékban az győz, aki több időt tud dumálással eltölteni. Csak pont ennyi a feladat, nem okosakat mondani.

2023. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Ne nyelvkonyvekbol tanulj, meg szavakat magolj, hanem konyvet olvass, ujra es ujra + hangoskonyv.

A beszedhez: Success with stories, itt van rola egy magyar nyelvu ismerteto:

[link]

2023. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

"Ne nyelvkonyvekbol tanulj"

Ja, végülis azokat csak hozzáértő nyelvtanárok meg nyelvészek írták, nem névtelen gyk-sok ajánlásai állnak mögöttük. :D

2023. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!