Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgákat fogadják...

Melyik nyelvvizsgákat fogadják el külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén tervezném letenni a felsőfokú (C1) angol nyelvvizsgát. Még nem választottam ki véglegesen hogy hol szeretném megcsinálni de többen is az ECL-t ajánlották. (viszont nem tudom ez mennyire elfogadott külföldön)

Tudom a Cambridge-el biztosra lehetne menni de félek hogy arra nem lesz elegendő tudásom. Így olyat keresnék ami pl. ECL szintű


Kérdésem hogy a nyelvvizsga típusok közül melyik az amelyik a leginkább elfogadott lehet külföldön? Mert a külföldi egyetemi oldalakon sok helyen csak annyit írnak hogy C1-es szint a követelmény ami beletartozik az európai keretrendszerbe.


Így a másik kérdésem lenne ehhez hogy melyek azok a nyelvvizsgák amik a CEFR rendszerébe beletartoznak? mert nem találtam róla cikket:(


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2023. jún. 4. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Nincs olyan, hogy "elfogadják külföldön".


Minden külföldi cég és oktatási intézmény saját maga dönti el, hogy mit fogad el meg mit nem, és hogy mennyire frissnek kell lennie a bizonyítéknak a nyelvtudásodról, tehát előbb nézd ki, hogy hova akarsz menni és tőlük kérdezd meg, hogy milyen nyelvvizsga legyen, meg azt is, hogy mennyire kell frissnek lennie, mert ha csak mondjuk 10 év múlva mész majd külföldre, egyáltalán nem az fogja érdekelni őket, hogy 10 évvel korábban (vagyis mostanában) milyen szinten voltál angolból, hanem az, hogy majd akkor milyen szinten leszel, márpedig 10 év alatt nagyon sokat vissza lehet fejlődni, ha nem használod aktívan a nyelvet, csak max. olvasásra meg filmnézésre - beszédre és írásra pedig nem.

2023. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

"melyek azok a nyelvvizsgák amik a CEFR rendszerébe beletartoznak"

Mindegyik nyelvvizsgának, nyelvvizsgaközpontnak van saját honlapja, ott nézheted meg. De a CEFR EU-s rendszer, tehát az EU-n belüli országok vizsgaközpontjai esélyes, hogy figyelembe veszik, úgy alakítják ki a rendszerüket.

2023. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemek álltalában TOEFL és IELTS-et fogadják el.
2023. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

1. A magyar Origo nyelvvizsgát pl. nem fogadják el sehol Magyarországon kívül, mert fogalmuk sincs, hogy az milyen szintet jelent ha valaki pl. 80%-ot ér el Origo középfokú nyelvivvizsgán. Szóval nem igaz, hogy nincs.

Általában a TOEFL, Cambridge, IELTS, sőt egyre több egyetemen elfogadják a Duolingo-féle nyelvvizsgát is.

2023. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

"Szóval nem igaz, hogy nincs."

Nem igaz, hogy mi nincs?


Én arról beszélek, hogy se a TOEFL, se a Cambridge, se az IELTS, se semelyik másik nyelvvizsga elfogadására egyetlen oktatási intézményt vagy céget sem kötelez a világon semmi, úgyhogy amikor azt hirdeti magáról a TELC vagy az euroexam vagy akármelyik, hogy ő "nemzetközileg elfogadott" nyelvvizsgát ad, az csak a mézesmadzag, hogy hozzájuk vidd a pénzedet, ne máshova, de valójában csak kb. pont annyian fogadják el külföldön az ő nyelvvizsgájukat, mint pl. az origósat.

2023. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem igaz, mert az Origot nem fogadják el sehol külföldön, a TOEFL-t és társait meg szinte mindenhol elfogadják ahol nyelvvizsgát kérnek.
2023. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"A magyar Origo nyelvvizsgát pl. nem fogadják el sehol Magyarországon kívül, mert fogalmuk sincs, hogy az milyen szintet jelent ha valaki pl. 80%-ot ér el Origo középfokú nyelvivvizsgán."

Hogy milyen szintet jelent, az nagyon egyértelműen tudhatják, hiszen benne van a nyelvvizsgabizonyítványban, hogy pl. B2 szint a CEFR szerint, amiből egyértelmű, úgyhogy nem emiatt nem fogadják el, ha nem fogadják el.

Ha én mondjuk alig beszélek angolul, viszont kíváncsi vagyok rá, hogy a beosztottaim mit művelnek angol nyelven céges ügyekben, és alapítok egy céget akárhol a világon, simán elfogadom: sokkal inkább felveszek egy olyat, aki origós B2-t mutat, mint egy olyat, aki mondjuk euroexamest, ha olyan emberre van szükségem, aki közvetíteni is képes az angol és a magyar nyelv között, nem pedig olyanra, aki erre esetleg kevésbé képes, vagy legalábbis nincs róla info, hogy mennyire képes, mert olyan nyelvvizsgát tett, amin ez nem volt feladat.

2023. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Nem igaz, mert ..."

Mi nem igaz?

2023. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mi nem igaz? Az nem igaz, hogy "kb. pont annyian fogadják el külföldön az ő nyelvvizsgájukat, mint pl. az origósat.". Az origosat Magyarországon kívül sehol nem fogadják el, a többit szinte mindenhol.
2023. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Az origosat Magyarországon kívül sehol nem fogadják el"

Én abban a cégben, amit tegnap alapítottam, elfogadom. Milyen törvényt sértek ezzel?


"a többit szinte mindenhol"

Be tudod linkelni legalább egyetlen egy egyetem honlapját, amelyikből kiderül, hogy az az egyetem elfogadja az euroexam nyelvvizsgát?

2023. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!