Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes amit írtam? (angol)

Helyes amit írtam? (angol)

Figyelt kérdés
I usually walk quite a lot a day, but I dont't do enough exercise, because I'm too lazy. I don't eat much fast food, because I prefer fresh food. But sometimes I eat some pre-prepared food. I eat about three portios of fruit per day.(e.g. apple and banana) I eat too many sweet things. This is my worst diet habit. I don't smoke. I'm very positive person. I am stressed, but it's under control. I never use suncream, because my skin gets bronzed so fast instead of getting sunburnt. I have quite a lot close friends. Sadly I don' have enough time fo myself.
2010. okt. 17. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

exercises

3 portions of fruit

I'm a very positive person.

I have quite a lot of close friends.


A többi szerintem oké.

2010. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 splnd ***** válasza:

első válaszoló jól megmondta.


+ Sadly I don'T have enough time foR myself.


látom jól használtad a naptejes mondatomat : )

2010. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen;)
2010. okt. 17. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Angol tanár vagyok.

Az 'exercise' mint testmozgás egyesszám megszámlálhatatlan, tehát te irtad jól.

A 'three portions of fruit' is helyes.

'I'm a very positive person'. valóban kell az 'a'.

A suncream-es mondat azt jelenti, hogy azért nem használsz naptejet, mert olyan jól barnulsz, sosem égsz le nélküle sem? Nyelvtanilag helyes, csak furcsa olvasni :)

'for' a végén hiányzik az 'r'.

Sok sikert!

2010. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és 'a lot of' igen. kell az 'of'.
2010. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 splnd ***** válasza:
Ezt a mondatot - feltételezem hogy ugyanazon ember kérésére - én válaszoltam, és ja, valóban furcsa :) az ember, miután eljut közép- és felsőfok közti szintre, szenved, hogy kiverje magából a hunglish-t, és megpróbáljon ténylegesen angolul gondolkozni, és ne ilyen félmarhaságok szülessenek kezei alatt :)
2010. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"I eat too many sweet things"

Bocsi, de ez irdatlan hulyen hangzik:D

"I eat too much candy" - inkabb igy.. Mert bar ez mast jelent, de a sweet thingsrol nekem nem az etel jut eszembe, hanem hogy mittudomen megragcsalod a nagyon jol kinezo fuzetedet.

2010. okt. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!