Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges a felmentés csak...

Lehetséges a felmentés csak német nyelvből?

Figyelt kérdés

Harmadikos gimnazista vagyok. Minden tantárgyból 4-es, illetve 5-ös az átlagom. Angolból (amiből érettségizni is fogok)5-ös vagyok. Viszont németből rosszul állok (a csoporttársaim is)A tanárt, illetve a "tanítási módszerét" nem minősítem.

Kérdésem: Lehetséges, hogy felmentést kérjek/kérjünk német nyelvből?


2010. nov. 20. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
igen, szerezz igazolást, hogy neked germanofóbiád van!
2010. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, ha a tanár nem tetszik, akkor azt a problémát oldjátok meg. De másfél évet már kibírtok, esetleg több tanulással, illetve nincs jelentősége a jegynek, amíg meg nem buktok.
2010. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

hogyne lenne már olyan h germanofóbia?


hidd el h létezik .... !!

2010. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne mentél volna németre angyalbogaram..


Két idegennyelvet kell tanulnod, a legtöbb iskolában van még francia, spanyol, olasz, latin.. Egyetemen jobban választasz édesem, az a megoldás.


Másrészt ha minden másból föl tudsz készülni rendesen, ebből is tudnál.. Amúgy meg úgysem számít neked felvételinél nem?!

2010. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
de nem érted h germanofóbiás? nem tehet róla ...
2010. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Harmadikos gimnazista... És most jut eszébe.


Nincs ilyen hogy germanofobia.. Egyszerűen szarik erre a tantárgyra és veletek is elhiteti hogy ő fóbiás vagy a tanár a hülye..



Harmadik éve jár oda, tanulja a németet, nem igaz, hogy eddig nem volt annyi esze, hogy eldöntse mit akar...


KAMU az egész, lógni akar a gyerek.

2010. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem volt felmentésem idegen nyelvből, de nekem tanulási nehézség miatt. Nem azért mert akkora örömöt jelentett lógni nyelvóráról. Csak úgy gondolta a doki, hogy először magyarul tanuljak meg rendesen, ha már az anyanyelvem is nehézséget okoz. (és jó döntés volt, a németet utólag megtanultam, mikor már "érett" voltam rá :P)


DE ha neked nincsenek ilyen gondjaid, akkor nem tudsz felmentést kérni.


Ha a tanárral problémája van az egész osztálynak, akkor az igazgatónál lehet együttesen jelezni, vagy esetleg szülők bevonásával. De itt arra kell figyelni hogy megalapozott és bizonyítható érveitek legyenek, mert ha nem sikerül őt leváltani, akkor még nagyobb szívatások lesznek. :S


1. az osztály beszél a tanárral, mi a nem jó, hogyan tudnátok eredményesebben felkészülni

2. jelzi a problémát az osztály az igazgatónak

3. próbaórát rendel el az igazgató, ahol több tanárral beül és megnézi hogyan tanít az illető

4. születik egy döntés


Volt olyan tanárunk, akinél már az első pontnál pozitív változást értünk el (szépen, udvariasan elmondtuk, hogy szerintünk miért vannak olyan rossz jegyeink, és hogy mi azt szeretnénk, hogy minden órán csakis azt kérje számon, amit előző órán elmagyarázott, mert nem tudunk oldalakat egyedül, segítség nélkül bemagolni)


De volt olyan, akit le kellett váltatnunk, olyan rossz volt a viszonyunk.


És olyan is volt, akit nem sikerült leváltani, és nagyot szívtunk.


Nem mindennapi osztály voltunk az biztos. :S

2010. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Ő nem ilyen, kedves előző, mert angolból 5-ös, és érettségizik is belőle..



A németet igen sokan utálják, mert első látásra nagyon bonyolult. névelők, névelőragozás, melléknévragozás, ilyen olyan szórendek, szabályos múlt, a német akcentus, rengeteg szó... stb.. Elsőre nagyon durvának tűnhet..


De aki az angolt rendesen tanulja - a kérdező márpedig igen- annak a német is menne, csak energiát kell belefektetni.



Sőt a kérdezőnek semmilyen tanulási nehézségei nincsenek, mert egy gimiben 4-es, 5-ösei vannak..


Ezek után állíthatom, hogy a kérdező nem jogosult semmilyen alapon megkülönböztetésre.. Egyszerűen nem a kedvence a német, én is rühelltem tantárgyakat, tanárokat, még sem csináltam nagy ügyet belőle, hanem bejártam, végigcsináltam ilyen olyan jegyekkel, és semmilyen következménye nem lett.

Főleg, hogy a mai felvételi rendszerben úgyis lehet kiválóan teljesíteni, hogy csak két tantárgyból vagy nagyon jó.. Nem kell vele foglalkozni.. ennyi

2010. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Most már úgy felhúztatok, csak azért is utánanéztem, mert emlékeztem, hogy a listánkban benne volt, most már a második típusú terapeuta-képzésre járok, és mindkét helyen bizony ott van a fióbiák listáján a germanofóbia. Tehát létezik, és ki kell vizgsálni. (mellesleg azt hiszem, én is germanofóbiás vagyok, a németekkel és a nyelvükkel együtt utálom az egész mentalitásukat ahogy van)
2010. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Csakhogy a kérdező nem a németeket utálja, hanem a némettanárt. Az egész osztályával együtt. Arról nem beszélve, hogy a fóbia nem utálatot, hanem félelmet jelent.
2010. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!