Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsgák...

Középfokú angol nyelvvizsgák közül, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták, hogy a TELC-re menjek, de azért gondoltam itt is gyűjtök némi infót:)
2011. jan. 16. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is TELC-re menj, én azon voltam, és meg vagyok elégedve. A próbateszt, ami az oldalon van, nehogy elvegye a kedvedet, az rohadtnehéz feladatsor(csak biztonságképpen mondom, saját tapasztalatból :D).

A TELC-en ahhoz képest kevés feladat van, mármint "rövid", tehát nem kell kiírnod a beledet szótárral 4 órán keresztül, hanem 1,5 óra van a feladatokra, de max. 50-60 perc alatt meg lehet csinálni, aztán fél óra egy rövidebb levélre. Csak a levelet kell neked alkotnod, minden más feleletválasztós ;)

2011. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A TELC a legkönnyebb, az ORIGO rendszerű a legnehezebb.


Nekem a diplomám átvétele és az új munkahelyemen való kezdés feltétele volt a nyelvvizsga, ezért egyszerre jelentkeztem TELC, ORIGO és PANNON nyelvvizsgákra. (Biztosra kellett menni...)


A TELC volt a legkönnyebb. Az összesített eredményem 96.83% volt. Kedvesek voltak és arra kíváncsiak, amit tudok!


A PANNON a tesztek és a fordításban lévő nyelvtanok miatt keményebb dió volt: szóbeli 92%, írásbeli 74%.


Az ORIGO rendszerű vért izzasztó volt. Beugratós szituációk, kemény nyelvtanok számonkérése a szóbelin, a magnóról nem is beszélve! Szóbeli: 63%, írásbeli 69%.


A 3 nyelvvizsgát 2 hónapon belül nyomtam le. Nem tudtam felmérni reálisan a nyelvtudásom így biztosra mentem, de tükrözi az előttem szólót: A TELC a legkönnyebb! Ha más vizsgaközpontnak nem elég erős a nyelvtudásod, a TELC-nél ha van szókincsed, még nyerő lehetsz!

2011. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!