Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönyebb nyelv?

Melyik a legkönyebb nyelv?

Figyelt kérdés
azt tom h az angol elég könnyű viszonylag...ti hogy tudjátok, tapasztalat?
2009. febr. 3. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
az eszperantó a világ legkönnyebb nyelve szerintem
2009. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Középfokig könnyen ment viszonylag Felső felé bonyolódik és nem is kicsit...

A lovari a legkönnyebb nyelv többek szerint, bár én sosem tanultam. Kinek mihez van jó nyelvérzéke. (Nekem -nemröhög!!!:D-az orosz jóval könnyebb volt, mint az angol, pedig a valóságban sokkal bonyibb.:)

2009. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha pl.: Franciát akarsz tanulni, az nagyon nehéz nyelv. De, ha utána tanulsz angolt, akkor még könnyebb. És valóban az angol egy nagyon künnyű nyelv.
2009. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
és a spanyollal mia helyzet ? mert most elkeztem egyedül tanulni (angol már jólmegy) és hát (most még :P) nem tűnik olyan nagyon nehéznek...
2009. febr. 3. 19:47
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Eazperantót mondanám, fél év alatt meglett belőle a nyelvvizsgám, pedig nem törtem össze magam a tanulásban. :)

Azt mondják, a lovári könnyű, én még nem tanultam, nem tudom, így van-e. Beásul tanultam, azt elég könnyűnek találtam (valószínűleg mert úgy kezdtem hozzá, hogy beszéltem franciául és egy kicsit románul is)...

Az angol csak könnyűnek tűnik az elején, később egyre csak bonyolultabb lesz. Az angol nehézségét az adja, hogy egyetlen szónak lehet átlagban negyven jelentése, és sok esetben nem lehet megmondani egy szóról, hogy ige-e, főnév, melléknév... :P Emellett meg teli van kifejezésekkel, állandósult szókapcsolatokkal, amik elég cselesek, mert általában minden szavukat érted, mégsem áll össze a mondat. :P Szóval az angol csak eleinte könnyű, amíg az alapkifejezéseket tanulod.

2009. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
én kicsit összetörtem, és munka mellett 3 hónap alatt eszperantó
2009. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mitől olyan könnyű az eszperantó?
2009. febr. 3. 20:06
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert mesterséges nyelv. Úgy alkották meg, hogy bármely ember könnyen megtanulhassa!
2009. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem attol is fugg, hogy mennyire talalsz egy nyelvet konnyunek, hogy mennyire erdekel, mennyire van kedved hozza. Pl. te most elkezdted sajat magadtol a spanyolt, mert gondolom erdekel, esetleg szeretnel elni olyan helyen majd, ahol a spanyolt beszelik. Szoval ha van valami jo elmeny, ami miatt nekikezdesz, ha nem muszajbol, unszolasra tanulod, szerintem az is konnyit a nyelv megtanulasan. Szerinted?

En pl. nemet utan tanulom az angolt, es sokkal de sokkal konnyebb igy, mint amikor nemetet tanultam. Elotte ugye orosz ment meg alsos koromban.

2009. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
aha végülis lehet :)
2009. febr. 3. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!