Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki EGYEDÜL, SAJÁT MAGÁTÓL...

Aki EGYEDÜL, SAJÁT MAGÁTÓL tanult meg egy idegennyelvet, milyen módszerrel tanult, részletezné?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen nyelvet, mennyi idő alatt és a fő, hogy konkrétan hogyan,milyen módszerrel sajátította el az adott nyelvet.
2011. febr. 3. 20:54
 1/8 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi lennék!
2011. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik osztálytársam teljesen magától tanulta a nyelvet. A szavakkal kezdte először megtanult egy csomó szót. Aztán szókapcsolatokat tanulgatott. Aztán pedig mindennapi élethez kapcsoló könyveket olvasott. Aztánn pedig belekezdett teljesen magától egy angol nyelvű könyvbe. Aztán pedig sikeresen levizsgázott nyelvből és azóta angliában él. Ez siker történet te is meg tudod csinálni csak sok szorgalom kell hozzá!!!
2011. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Én olaszt tanultam:

1. Megtanultam naponta 20-50 szót.

2. Minden nap néztem a RAI UNO-t.

3. Kb 1.000 szó után vettem egy olasz nyelvtan könyvet. Minden nap egy nyelvtani helyzetet/szabályt vettem át és példát tanultam hozzá.

4. Sok-sok RAI UNO (És némi olasz szexfilm lazításnak)

5. 6 hónappal a kezdetek után elmentem alapfokúzni. ORIGO rendszerű Szegeden és sikerült!

2011. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én spanyolt tanultam. Először a kiejtést tanultam meg, egy arra való könyvből, utána vettem egy tankönyvet, amit középiskolákban használnak, volt benne szószedet és nyelvtani magyarázatok, és azt vettem át. Közben neten is kerestem oldalakat gyakorlásra, aztán később nyelvvizsgára felkészítő könyveket vettem, azokból gyakoroltam. Aztán kimentem Spo. gyakorlatra és dolgozni később.

Most franciából ugyanígy kezdtem el, először kiejtés, aztán rendes tankönyv. Nekem ez a legjobb módszer.

2011. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

www.kreativnyelvtan.hu

Ezt a módszert sokan dícsérik,én magam még nem próbáltam.

2011. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokát és hát csak Gratulálni tudok nektek, remélem előbb-utóbb én is megtanulok normális szinten egy nyelvet.
2011. febr. 4. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia én most kezdtem magamtól portugált tanulni:D Van egy nagyon jó könyvem amiben benne van az egész nyelvtan, meg egy ami szókincsbővítő , és a neten keresek olyan brazilokat / portugálokat akik segítenek nekem :D Majd ezután spanyolul is meg szeretnék tanulni hasonló módon:)
2011. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Huhh, én németül tanultam :)

_Először is nagyon érdekel minden ami a német nyelvel kapcsolatos,és egész Németországgal,szóval minden.

_Mivel ennyire tetszett német TV-csatornákat kezdtem el nézni+német könyveket olvastam+német zenét hallgattam...Nem is olyan intenzíven

_1 év után, egy nyelviskola szintfelmérőjén kiderült hogy középfokon tartok :)

2011. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!