Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holland nyelvtan! 1. Valaki...

Holland nyelvtan! 1. Valaki megmagyarázná miért kell 2 die a mondatba? Zij die die zich per post aanmelden, krijgen een schriftelijke bevestiging. -Nem értem miért kell két "die" a mondatba!

Figyelt kérdés

2. előbb leírom a mondatokat:

Die broers hebben dezelfde ogen.

Ja, het zijn dezelfde als die van hun moeder.


Nem értem miért "het zijn" és miért nem ze zijn esetleg deze zijn.

Ha valaki tud segíteni köszi.


2011. márc. 14. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
névelő + a másik ami visszautal az előző mondat lényegére
2011. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"az ami"
2011. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ok köszi, időközben megtaláltam a választ.

a die nem szerepelhet így kétszer ez így helytelenül volt írva a könyvben. a helyes mondat: "zij die zich per..." és igen azt tudom azt jelenti hogy azok akik.

a másiknál pedig a het zijn teljesen helyes nyelvtanilag ha hozzá van kapcsolva egy főnév, illetve a beszélt hollandban ezt használják a ze zijn helyett (ami szintén helyes lenne)

2011. márc. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!