Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan könyv, ami az...

Létezik olyan könyv, ami az olasz nyelv leggyakrabban használt szavait foglalja magába?

Figyelt kérdés

Mint tudjátok angolnál van a "3000 leggyakrabban használt szó", ilyenre gondoltam, csak olasz edition-ben! :)

Tanulni szeretném a nyelvet! Előre köszi!


2011. márc. 27. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én olaszt tanulok,most készülök a felsőfokra,és azt mondom neked,hogy felesleges ilyen könyvet beszerezned,mert ahogy haladsz a nyelvtannal,úgy fog kialakulni az igény a szavakra:) Inkább keríts egy tematikus szótárt -ha kell tudok ajánlani- és onnan szemezgethetsz mi érdekel:)

2011. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Áhh, egy itáliánót tanuló kedves emberke! :)


No, eme téren elég amatőr vagyok, kívávcsi lennék, hogy milyen szótár az a tematikus szótár! Természetesen, hogy érdekel a dolog, ajánlhatsz szabadon! :)


Még annyit, hogy csak azért akartam így, mert a "bonyolúltabb", ritkán használt szavakat későbbre akartam hagyni és, mint pl. angolnál valahogyan megfigyelték, hogy azok a szavak (mármint az a 3000) a beszélgetések, mindennapokban, st.b. helyzetekben a 88%- tartalmazza (huhh, ez a mondat aztán szeleburdi volt! :) ) és pont ezért gondoltam ilyen könyvre, mert gyorsan és hatékonyan akarom tanulni!


Ui: köszi a választ! :)

2011. márc. 27. 18:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt az előbbiből, hogy előre sok szerencsét a nyelvvizsgához! :)
2011. márc. 27. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:

jááj :D Második nekifutásra ugyan, de megértettem:P :D

HAAS MÁRTA : Olasz-magyar,magyar-olasz tematikus szótár.

Nagyon jó kis cucc:)

Hmm.. lehet nem mondasz hülyeséget,sőt! Csak ugye én kéttannyelvű suliban tanultam,így nem igazán válogatták meg hogy milyen szavakat kell tudnunk:)

Egyébként, 2100 szóból már elég jól el lehet csevegni:D

Bocsika,ezen a téren nem tudok segíteni, de ha majd jobban belemélyedsz a témába,akkor ajánlom neked a Progetto Italiano tankönyvet.

Szótárnak kezdőként Nagy Mária Magyar-olasz,Olasz-magyar zsebszótárát használtam. Ilyen kis kicsi zöld,Akadémiai kiadó.

Ha majd nagyon pró leszel,akkor jöhet a nagy zöld szótár.. :D Amúgy elég drága,darabja 7-11 ezer Forint, de én speciel használtan vettem vaterán a 2-t 10ezerért:) Szóval nem kell itt finnyáskodni!:D

Na,ügyesen ;)

2011. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ui. Köszönöm szépen,elkel a szerencse :S :D
2011. márc. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sorry,megint én:

tehát kérdésedre válaszolva a tematikus szótár az olyan,hogy fel vannak témák sorolva: család,szolgáltatások,étkezés,munka,tanulás...stb. és még ezen belül is rengeteg altéma felsorolva,

pl: esküvő,felsőoktatás,munkakör,fodrászat,konyhai berendezések...

és ehhez a szavak kigyűjtve:)

Egy jó tanács: nagyon könnyen megy a beszéd gyakorlása,és a szavak memorizálása,ha pl a konyhában teszel-veszel, ránézel mondjuk a hűtőre... "hűű ez hogy is van?" és megpróbálod felidézni,vagy ha nem megy,akkor gyorsan megnézed a szótárban. Meg hablatyolni valamit a családnak pl mosogatás közben. úúúgy sem értik:D

In bocca al lupo!;)

2011. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Äää, azok jó cuccok, az olyan, mint az angolban az 1000 kérdés 1000 válasz, thx az infót! :)


Am. mikor lesz a nyelvvizsgád?

2011. márc. 27. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!