Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokű angol nyelvvizsgán...

Felsőfokű angol nyelvvizsgán mennyire szivatnak meg ha amerikai és brit angolt összekeverem?

Figyelt kérdés

a suliban persze alapvetően a brit angolt

"verték" belénk,de az évek során egy csomó minden ragadt rám az amerikai angolból is...kifejezések,szavak...jó,gondolom nem ajánlatos a nagyon gettós,szlenges amerikai stílust használni, de nem is erre gondolok.csak ha pl.egy amerikai mondást vagy szót alkalmazok...nem mindig tudok már különbséget tenni:-((


2009. febr. 27. 17:44
 1/8 A kérdező kommentje:
#felsőfokú
2009. febr. 27. 17:44
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem egészen lenne jó hatással, hogyha a 2 angolt összekevered. Nem is a szleng, meg a stílus miatt. Különbséget kell tenni az amerikai és a brit között. szerintem hanyagold egy ideig az amerikait, mert a brit sokkal sokkal szebb.
2009. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igyekszem de sokx nehéz különbséget tenni...:-//
2009. febr. 27. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
engem a felsőfokon minden miatt szívattak :D... (amerikai angol, ruha, smink, fekete tollal írás) mégis átmentem, ne aggódj, ha tudsz jól, akkor nem ezt fogják nézni :P
2009. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Az a helyzet, hogy az aggódás több problémát okoz, mintha egy amerikai szót használsz. Én direkt gyakoroltam a brit angolos kiejtést, de nekem az nem megy, mert csak Amerikához van kötődésem nagyon sok részről (férjem is amerikai). A vizsga felénél feladtam és folytattam amerikai akcentussal. Ez gazdasági felső volt, az meg olyan, hogy a részpontszámokat lehet látni 1-1 szekció után. Amíg erőlködtem, hogy hogy mondjam a szavakat, alacsonyabb pontszámokat kaptam, mint ahol elengedtem magam. Ezen egyébként nem fog múlni a nyelvvizsgád. Ha jól beszélsz, minden rendben lesz. A neten egyébként vannak oldalak, ahol megtalálod a brit és amerikai szókincs különbségeket. Talán érdemes átnézned, ha ez ennyire zavar. Mikor már nagyon belejössz, nem fogsz tudni más akcentussal beszélni vagy csak nagy odafigyeléssel. Hát ez van...még mindig jobb, mint aki sehogy sem tud és ezt a vizsgáztatók is tudják.
2009. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
A brit az szebb? Ez szubjektív. Nekem pl. nem és sosem tudnék úgy beszélni. Magyarországon egyébként nem azért nyomatják a britet, mert az a szebb, hanem azért, mert az a standard.
2009. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a jótanácsokat! igyekszem majd mérsékelni magam azamerikai-angol használatban...egyébként én igényesebbnek érzem az angolt,de kiejtésben az amerikai jobban bejön....:-)) azért próbálok nem ráparázni a témára, hátha akkor nem tűnik fel nekik se annyira:-)
2009. febr. 27. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Én a brit angolt visszataszítónak találom. Olyan felszínesnek és beképzelt stílusúnak hat. A SZÁMOMRA. Az amerikai a kúl.
2009. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!