Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akinek felsőfokú nyelvvizsgája...

Akinek felsőfokú nyelvvizsgája van az mennyire tudja a nyelvet? És mire elég az a tudás?

Figyelt kérdés
Szóval... van angolból egy felsőfokú nyelvvizsgám, de egyáltalán nem vagyok megelégedve a tudásommal. Semmit nem is tettem érte, a vizsgára egyáltalán nem készültem mégis átmentem. Ez véletlen?? Vagy ennyire alacsony színvonalú egy felsőfokú nyelvvizsga? Vagy csak én vagyok túl maximalista az angoltudásban? :D És felsőfok után még 'érdemes' tanulni? Ha igen, akkor milyen tanfolyamra kell járni? És egy felsőfokú nyelvvizsgás tudás mire elég? Ezzel tudok valamit kezdeni vagy csak 50 pluszpont a felvételin? :D 18/L
2009. febr. 28. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég alacsony a nyelvvizsgák színvonala, így a felsőfokúé is, de ezzel nem áll szándékomban a te nyelvtudásodat minősíteni. Jó, ha van papírod, nemcsak az 50 pont miatt, hanem a diplomához is, illetve később az állásinterjúkon - az önéletrajzban jól mutat a felsőfok, és valószínűbb, hogy behívnak meghallgatásra - ha másra nem, erre nagyon jó a papír. Bár sok munkaadó az interjú helyszínén teszteli a pályázók nyelvtudását.
2009. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. a Trinitinél vagy a Tercnél csináltad a nyelvvizsgádat, akkor biztos lehetsz benne hogy nem érsz vele semmit, ezt a kettőt már ki is vették az akreditált rendszerből mert annyira silány és gyenge volt hogy mindenkit átengedtek...

Hogy neked milyen a nyelvérzéked, azt úgy tudod ellenőrizni, hogy mondjuk nézed a tévét és amit látsz hallasz magyarul, hangosan elkezded mondani angolul. Pl most a győzike megy nálam a tévében (háttérzajnak, amugy nem szoktam nézni) és akkor nézed és mondod angolul: bea ül a kocsiban bevan kötve a biztonsági öve ls tájszólásban beszél egy nokia típusú telefonba miközben a háttérben fákat és autókat lehet látni és a süt a nap és közben azt mondja a telefonba a barátnőjének hogy.... stb stb stb. Ha ilyen összetett és bonyolult mondatokat is gond nélkül eltudsz mondani, szerintem nincs okod az aggodalomra. PErsze ne a győzikén gyakorolj, mert elég ingerszegény, de ha kinézel az ablakon ugyanezt megtudod csinálni.

2009. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! amit a második válaszoló írt mondatokat a győzikéből (:D), azt gondolatban egyből le tudtam fordítani angolra, akkor most tényleg nincs okom aggódni?:D azt nem írtam még,hogy euro nyelvvizsgám van
2009. febr. 28. 11:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ha tutira akarsz menni, akkor egyetem után menj tolmácsképzőbe. Egy hét alatt garantáltan rájössz, hogy még egy nemzetközi nyelvvizsga sem jelent semmit, mert életed végéig tanulod a nyelvet. :) Tapasztalatból beszélek. :)

juzsika

2009. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem attól függ, hogy mennyire tudod a nyelvet, hogy van e nyelvizsgád. Nekem pl. nincs felsőfokú angolból, mert a volt tanárom azt mondta nehogy pénzt dobjak ki rá. (Németből megcsináltam, valahol a fiók mélyén hever) Mégis tökéletesen elboldogultam anyanyelvi környezetben, angolul olvasok, eredetiben nézem a filmeket...Szerintem amúgy ez a legjobb módszer szintentartani meg fejleszteni magad, mert sajnos amit az iskolában tanulsz az nem kifejezetten az élő nyelvi beszéd. Hasonlíts csak össze egy amerikai filmet egy nyelvtankönyvvel. Persze kérdés az is, hogy tolmács akarsz-e lenni, hogy hivatalos közegben akarod-e használni a nyelvet, vagy egy köznyelvi átlagos angol kell neked...

Tanulni meg mindig érdemes, mert új szavak meg szófordulatok mindig lesznek, meg van olyan szó, ami nélkül évekig elboldogulsz, aztán egyszerre csak nem tudod kikerülni. Mondjuk tanárhoz járni nem felétlenül kell, sztem elég a film, a zene, meg a könyvek.

2009. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló! Nyelvtanulás céljából hogyan érdemes nézni filmket: angolul magyar felirattal, magyarul angol felirattal, angolul angol felirattal, magyarul magyar felirattal (:D :D :D)?
2009. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Második válaszoló.

Te honnan szedted azt az baromságot,hogy a telc és a trinity nem akkreditált????? Nézzünk már utána dolgoknak mielőtt kritizálunk.

2009. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az egyetemi angol tanárom mondta 3 hete, néhány csoporttársam a nyelvvizsgájával jött be órára, hogy nekik nem kell angolra járniuk mert teljesítve van a diploma feltétele. Az 5 srácból 2-nek mondta hogy kötelező a tárgy és új nyelvvizsgát kell tenniük, mert terc volt mind a kettő, és akkor mondta a tanár, hogy a terc és a triniti annyira gyenge volt hogy felülvizsgálták a vizsgarendszerét majd kivették az akkreditálásból, innentől kezdve az egyetem nem fogadja el, és ezzel a nyelvvizsgával nem kap diplomát senki, ezért nekik másik iskolánál kell új nyelvvizsgát tenniük. Azt is mondta, hogy a Tanulmányin is megkérdezhetik, az egyik srác meg is kérdezte és ott is azt mondták neki, hogy ezt a kettőt az egyetem nem fogadja el, mert nem akkreditáltak, és akkor sem fogják elfogadni, ha véletlenül akkreditálttá teszik, mert borzasztóan gyenge színvonalú.

Remélem kielégítő volt a válaszom.

2009. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos a terc nyelvvizsga lehet ilyen én a telcről úgy tudom, már pedig itt az egyetemen én vagyok az aki tudom ( vagyis a z oktatásügyis) ,hogy valóban gyenge volt, de mostanra beerősítettek és bizton állíthatom,hogy akkreditált nyelvvizsga.
2009. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Te bizton állítod hogy akkreditált, nálunk a tanár és a TO-s is bizton állította hogy nem akkreditált.

Nem fogunk dűlőre jutni :) de engem nem is érdekel. Leírtam a véleményem, válaszoltam a támadásra, a kérdezőnek meg sok sikert!

2009. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!