Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pontosan hogy zajlik egy...

Pontosan hogy zajlik egy angol szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

nekem tavaly volt és így történt:

- kérdezi a tanár, hogy vagyok, örülök-e, hogy az előző feleletem (spanyol) jól sikerült - 'bemelegítés'

- mondanom kellett egy számot 1-10ig és a környezetvédelem és sport témakört kaptam, a foci eb-ről beszélgettünk és a végén a másik tanár kérdezett 1-2 környezetvédelmi dolgot (soroljak fel 5 problémát és ööö...nem tudom még mit)

- kaptam egy képet és arról kellett beszélnem

- megdícsért a tanárom, a spanyoltanár az angol munkaközösség elnöke és az érettségi elnök, hogy milyen ügyes kislány vagyok :D kimentem és az osztályfőnököm várt a folyosón kérdezte, hogy ment és megkértem, hogy tudja meg, hány pont... pár perc múlva nemhivatalos végeredmény: maximum pont :D



ne félj tőle, túl lehet élni ;)

2009. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ügyes lehetsz:)

De a tételekkel konkrétan mit kell csinálni be kell magolni őket vagy az csak segítség hogy bizonyos témákról tudj beszélni.


Még azt szeretném kérdezni hogy mondjuk mikor megkaptad a sport témát akkor arról magadtól beszéltél egy ideig vagy már a legeljétől kérdezgettek?

2009. febr. 28. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az előző vagyok.. de az a lényeg, hogy tudj folyamatosan is beszélni, de ne lássák, h nagyon bemagoltad, ha lehet legyen benne saját vélemény is... Ha lassabban haladsz, vagy nem szólalsz meg vagy gondolkodsz, akkor beleszólnak, kérdezgetnek...

Nálam így zajlott, nekem előrehozott érettségim volt.


Nani

2009. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Sziasztok! Ez nem egészen válasz, hanem egy ide vonatkozó kérdés: Vannak olyanok, hogy angol érettségi tételek? Mik azok?

Nagyon fontos lenne a válasz, ha már egy linket tudtok mondani, ahol megtalálom, annak is örülök!!!

2009. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Oktatási Hivatal honlapján találhatók az érettségi vizsgakövetelmények minden tantárgyból Angol: [link]

Nem tételek vannak, hanem 9 témakör, de azokon belül rengeteg altémakör, nem érdemes felsorolni, mert gyakorlatilag az élet minden területét lefedik, a szokásos nyelvvizsgatémák.

A szóbeli 15 perc, egy rövid ráhangoló, feszültségoldó beszélgetéssel kezdődik, amit nem pontozunk.Majd 3 vizsgarész következik:egy társalgás három különböző témakörből, egy szituáció eljátszása a tanárral (pl valamiben egyezségre jutás, tanácsadás, vásárlás, utazási iroda), végül az utolsó feladat két kép összehasonlítása (nem képleírás!) tartalmi szempontból pl kétféle szabadidős tevékenység, kétféle nyaralás, kétféle háziállat. Ez utóbbi feladatot önálló témakifejtésnek hívják, tehát itt lehetőleg magadtól kell összefüggően beszélni, de szempontok le vannak írva.

Fontos: a többi tárggyal ellentétben nyelveknél nincs felkészülési idő, durr bele a közepébe. Szóval kész tételeket nem nagyon lehet bemagolni, mert azok előadására nincs idő, hiszen egy témára kb 3 perc jut, de azért fel kell készülni a témából és a szókincséből. Pontozzuk a témában való jártasságot, szókincset, kommunikatív értéket, nyelvhelyességet, kiejtést.

2009. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is most készülök az angol érettségire. Ha megtaláltad vagy megvannak a tételek akkor elküldenéd nekem is? Mert én nem találtam meg azon az oldalon. Előre is köszönöm. Várom gyors válaszod
2010. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
A link valószínűleg azért nem működik, mert módosítottak a rendeleten. De hányszor mondjam még, hogy nem tételeket adnak ki, azokat a tanár készíti és titkosak, hanem 9 témakört. Amiket egybként kár is felsorolni, mert az élet minden területét felölelik középszintű mélységben, és minden felkészítő könyvben benne vannak, valamint a tanárnak ismertetnie kell. Nem értem: ez nálatok nem így van?
2010. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Összesen: 33 pont


1. rész: Warm-up questions ( bemelegítő kérdések )

--> How are you?

--> Are you excited?


2. rész: Kérdéseket tesznek fel neked, és 2-3 mondatban kell rájuk válaszolnod.


3. rész: Roleplay (párbeszéd)


4. rész: Individual long term ( 5 perces folyamatos beszéd) két képet kapsz és pár szempontokat, és ez alapján kell felállítanod a teszted

2011. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt a könyvet érdemes megvenni az érettségizőknek.

Benne van a kilenc téma kérdések szerint (vizsga 2. része), benne van 16db képösszehasonlítás (vizsga 4. része) és találhattok benne párbeszédeket (vizsga 3. része) is.


Minden Témához/párbeszédhez, képösszehasonlításhoz külön kidolgozott szöveg és szókincs van.

2011. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!