Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sok 18 éves gyerek tudja...

Sok 18 éves gyerek tudja letenni a felsőfokút németből, ha 10 éve tanulja?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
még ha csak 6 éve tanulja akkor is sok.
2009. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
en 12 eve tanultam a nemetet, amikor a közepfokut nem tudtam megszerezni, mert nem foglalkoztam vele, aztan kb fel ev eleg volt, hogy meglegyen, azota meg van a felsöfoku + szakmai is. Ezt csak azert mondom, mert rohadtul nem szamit, hogy hany eve tanulja, inkabb az, hogy hogyan, mennyire. A legtöbb erettsegizö egy nyelvet kb 10 eve tanul, a nagy reszenek meg sincs meg a felsöfokuja...
2009. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Le hát. Én most csináltam. Középfoktól kezdve egyedül készültem fel. Most novemberben lett meg a szóbelin másodjára, és még augusztusban az írásbeli. Ha nem sikerül elsőre, ne akadj ki, ez szinte "normális". :-)
2009. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért elég okosnak kell lenni hozzá. és persze sok pénz is kell :S főleg ha bukás lesz.
2009. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytársaim is már több mint 10 éve tanulnak németet (most végzúsök vagyunk), volt, hogy egy év alatt 3 új tanárt kaptak, mindegyik elkezdte az alapoktól, saját stílusával, nem csoda, hogy nem tudnak németül..
2009. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
17 éves oszt.társam 3 éve tanul angolt, és már megvan neki az emelt szintű érettségi, áprilisban megy a felső fokú nyelvvizsgáját megcsinálni. És tényleg nem az a fontos, hogy hány évig tanulja, hanem, hogy mennyire elszánt. (Oszt.társam napi 100-150 szót megtanul, angolul olvas könyveket, folyamatosan gyakorol) Neked/másoknak is ezt ajánlom, csak németből :)
2009. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen tettem le, úgy, hogy 13 évesen kezdtem tanulni.
2010. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!