Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú cambridge nyelvvizsg...

Felsőfokú cambridge nyelvvizsgával angol tanárnak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nyelv szakos egyetemi hallgató, de rendelkezem ilyen típusú nyelvvizsgával. Tapasztalatom úgymond már van e téren (ha ezt tapasztalatnak lehet nevezni), barátaimat készítettem fel nyelvvizsgára és érettségire sikeresen. Mit gondoltok, van e esélyem, hogy így munkát vállalhassak, mint magántanár? Nővérem egyszer oktatott így, és neki csak egy középfokúja volt
2011. ápr. 11. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyelviskolákban szerintem minimum egy tanítói (nyelvszakos) diploma kell, ha nem tanári.. Egy sima nyelvvizsga (legyen az akár a legnehezebb is) nem jogosít fel arra, hogy te ezt a szakmát műveld, mert nem tanítani tanultál (az egyetemen pedig ezt gyakorolod) hanem 'csak' a nyelvet sajátítottad el.


Korrepetálást, felkészítést vállalhatsz, persze, hirdesd meg megad többfelé, de túl sokat nem kérhetsz érte, mert nem vagy tanár.

Ha szépen és érthetően magyarázol, az jó, tulajdonképpen az is kell a dologhoz, de komoly munkáid nem lesznek belőle.


Egyébként rengeteg tanár van, akik magán úton vállalnak diákokat, sokan munkanélküliként, sokan egyetem mellett próbálkoznak, és sok tanár tanít iskolában és nyelviskolában egyaránt, mert az egyik forrás sem elég.. :(


barátokat, ismerősöket taníthatsz, az nem érdekel senkit, nem kell nagy dobra verni, akkor senki sem küldi rád az APEH-ot :D

2011. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak privát tanárként gondoltam, és nem megélhetés szempontjából, csak kiegészítésként. Mellette egyetemre járok, de nem bölcsészetre, csak gondoltam pluszba el tudnék vállalni egy ilyet
2011. ápr. 11. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá igény, lehetőség vállald be, de mindig hangsúlyozd, hogy nem vagy tanár, de jól beszéled a nyelvet és ismered a nyelvvizsgák típusfeladatait, vannak könyveid, mintafeladataid, tételeid...


Vannak emberek, akik tanári diploma nélkül is tök jól magyaráznak, türelmesek, lehet velük fejlődni, és vannak tanárok is bő számmal, akiktől mentsen az ég :(

2011. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!