Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akinek már van felsőfokú...

Akinek már van felsőfokú nyelvvizsgája angolból az pl. a BBC rádióban levő beszélgetésekből mindent ért? Egy ismeretlen szó sincs számára?

Figyelt kérdés
Vagy a nyelvvizsgán lévő olvasott szövegértésnél minden egyes szót ért?
2011. ápr. 14. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy ne legyen egy ismeretlen szó sem.

Van egy barátnőm, aki 8 éve tette le a legmagasabb szintű angol nyelvvizsgát (több kell hozzá, mint a magyar akkreditált középfokhoz) és ő mondja, hogy Angliában élve, nap mint nap egy csomó új szót tanul.


Egy nyelvet sosem lehet tökéletesen megtanulni. Ha igazából jobban belegondolsz, biztosan magyarul is belefutsz időnként olyan szavakba, amiket nem értesz, pedig az az anyanyelved.


Nem is az a cél igazából, hogy minden egyes szót megértsen az ember. Ha csak egy bizonyos százaléka ismeretlen egy szövegből, attól még tökéletesen értheti a lényegét.

2011. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek már van felsőfokú nyelvvizsgája angolból az pl. a BBC rádióban levő beszélgetésekből mindent ért?"


A rádióból az anyanyelvén sem ért mindenki minden egyes szót, de olyan kevés szó marad ki (kevesebb, mint 1%), hogy ez a szövegértést egyáltalán nem zavarja. Egy BBC-műsort egyébként már középfokon illik jól érteni. Egy amerikai film szlengje vagy egy olyan angol film, amiben mondjuk liverpooli, sheffieldi stb. tájszólással beszélnek, viszont még felsőfokon is nehéz. Sőt, van olyan film (a Ratcatcher), amiben angolul beszélnek ugyan, de glasgowi kiejtéssel és szlenggel, és az angolok is felirattal nézik.


"Egy ismeretlen szó sincs számára?"


Magyarul is naponta hallasz új szavakat, de általában vagy nem fontos a jelentésük, vagy kikövetkeztethetőek. Pl. ha hallod a rádióban, hogy csökkent a viszontleszámítolási kamatláb, akkor lehet, hogy fogalmad sincs, hogy mi az, de nem is érdekel, egyszerű háttérzajként értelmezed. Felsőfokú angoltudással pedig még sokkal gyakoribban az ismeretlen angol szavak.

2011. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valamikor 1996 körül az egyetemi felvételi előkészítőn a Rigó azon angol vizsgáztatója adott elő, aki akkor már 50 éves gyakorlattal rendelkezett. Azt mondta, mindennap olvas angolul napisajtót, és mindennap találkozik ismeretlen szavakkal.
2013. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mindent mindenhol értek, akkor is, ha az anyanyelviek egymást kevésbé-szoktam amerikmai angol filmből fordítani britnek meg hasonlók. Van felsőfokú nyelvvizsgám. A vizsgaszöveg meg se kottyant, röhögve megcsináltam, nem is készültem rá, igazából csak egyszer futottam át a példa gyakorlatokat. Ez adottság kérdése, de akinek nincs ilyen, ami nekem van, mert ez szerintem kizárólag genetika kérdése, az gyakorlással is nagyon sokat elérhet.
2019. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!