Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen orosz szótár kell,...

Milyen orosz szótár kell, hogy kiejtés szerint tudjam leírni a szavakat (davaj, szpasziba)?

Figyelt kérdés
Sven Hassel könyvében gyakran hangzanak el olyan orosz szavak, hogy davaj, szpasziba, stoj! (vagy sztoj!) és job tvoje maty :D... ez egy káromkodás pl. de az interneten minden szótár a hülye cirill betűket vagy miket alkalmazza. én nekem meg ilyen szavak kellenének.
2011. máj. 25. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni oroszul olvasni. Nem nehéz, nekem anno 10 perc alatt ment. Letöltöttem a netről a cirill betűket és kiejtésüket, azt tanulmányoztam egy darabig, aztán először döcögősen, később folyékonyan ki tudtam olvasni mindent. Tényleg nem nehéz. Olyan szótár nem hiszem, hogy létezik, amiben latin betűkkel vannak átírva az orosz szavak.
2011. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudsz linket adni szótárhoz? vagy simán írjam be, hogy magyar-orosz szótár pl?
2011. máj. 25. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:

pl:

[link]


Olyasmiket írtam én is a keresőbe, hogy orosz ábécé, orosz betűk kiejtése, stb.

2011. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké, kösz.
2011. máj. 25. 20:50
 5/5 anonim válasza:
2012. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!