Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A héten megyek fogorvoshoz és...

A héten megyek fogorvoshoz és utána fogszabályzóshoz is és mivel még életembe nem kellett szakorvos előtt a fogaimról beszéljek, írnátok Románul pár fogorvosi szakszót?

Figyelt kérdés

Mint pld:

szemfog, alsó- felsőfogsor, fém fogszabályzó, porcelán fogszabályzó, tömés, fogkő, ferde(fog), oldalsó metszőfog, középső metszőfog, bölcsességfog, stb.?


2011. júl. 12. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, későn írok, bár nem tudok románul. Internetes szótárakban lehet(ett volna) utánanézni... Esetleg a wikipédia román- magyar idevágó oldalainak nézegetése is segíthet...
2011. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, még nem, jutottam oda, de nem találtam meg a fogak nevét :(
2011. júl. 16. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Latinul esetleg könnyebb utánanézni? A fogorvos biztos megérti azt is. Meg elvileg idegen nyelvet (szaknyelvet) is tanulnak szerintem, szóval angolul is meg kéne érteniük.


Ezeket találtam:

Dinte = fog

2 incisivi - 2 metszőfog (egyes számban: incisiv)

1 canin = 1 szemfog

2 premolari = 2 kis őrlő

3 molari = 3 nagy őrlő


fémre biztos megértik, hogy "metal", porcelánra meg talán "porcelan" (c-t cs-vel ejtve)

Angolul találtam meg itt, a képre kell kattintani:

[link]


Románul innen lehet pár szót gyűjteni:

[link]

pl.:

Incisivii centrali superiori,

Incisivii centrali inferiori (ezek érthetők, mit jelentenek, vagy leírjam?)


A tömés olaszul otturazione, talán románul is hasonló lehet. De vmi conzervativ/restaurativ lehet a fogmegőrző kezelés neve szaknyelven.


Ha a dinte v dinti szóra keresel google-val, talán találsz vmit, de nem az első oldalakon, nálam ott nem sok érdekes volt. És a keresés nyelvét érdemesebb románra állítani.

Remélem, segítettem vmit.

2011. júl. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2011. júl. 17. 20:27
 5/5 A kérdező kommentje:
ma voltam és tud magyarul :)
2011. júl. 22. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!