Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokú nyelvvizsga miért...

Alapfokú nyelvvizsga miért nem számít a főiskolai felvételinél?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 4. 07:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert az alapfokú követelményei olyan alacsonyak, hogy még "konyhanyelvnek" sem felel meg.
2009. ápr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne viccelj ......... tudom vannak iogen kritikán aluli főiskolák ahol még a diplomáhopz s ekérnek többet mint egyetlen egy alapfokú, na de azok olyanok is .....
2009. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pontosan. Alapfokon meg lehet tanulni 5 óra tv nézéssel. Kb annyit ér a nyelvben, mint az ecdl IT-ben.
2009. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az alapfokú nyelvvizsga egy vicc: fentebb már írták, hogy szinte semmit sem ér. A felsőoktatási törvény szabályozza, hogy a diploma kiadásához bármely felsőoktatási intézményben minimum egy középfokú nyelvvizsgával kell rendelkeznie a jelöltnek. Ha ez nincs meg, akkor az adott egyetemnek, főiskolának kötelessége 2-4 félévnyi ingyenes nyelvvizsga-felkészítő kurzust indítani a hallgatók számára. Ez persze rengeteg pluszkiadást jelent számukra, így logikus, hogy egyre több intézmény kéri a középfokú nyelvvizsgát már a felvételinél, hogy erre már ne kelljen költeni. Neked is jobb lesz, ha a vizsgákra, szigorlatokra (a bolognai rendszerben ilyenek már nem nagyon vannak...) készülés közben nem kell nyelvórára járnod, illetve nem adódhat olyan kellemetlen helyzet, hogy bár megvan az államvizsgád, mégsem kapod meg a diplomádat, mert nem tudtad bemutatni a nyelvvizsga-bizonyítványt.
2009. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én tudok olyan szakot, ahol a régi képzési rendszerben elég az alapfokú nyelvvizsga és nem feltétlenül gagyi szak!Sok tanári szakon ez a nyelvi követelmény!Pl.:a régi rendszerben egy testnevelő tanári szaknál elég volt egy alapfokú nyelvvizsga, a Bsc-nél már középfokú kell!Érdekes, de sztem ez egy hasznos változtatás!Nemcsak ennél a szaknál van így és nem feltétlenül könnyű szak, tessék csak végigcsinálni!!!!!

Viszont ma már sztem alap elvárás egy társalgási szintű nyelvtudás és nagyon sok munkánál kérnek már ennél is többet és több nyelvből!!!

2009. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért elmondom érdekességként, hogy ha nyelvi szakos vki BTK-n, hiába van az adott nyelvből akár felsőfokúja is, a diplomáért kérnek még egy plusz min. alapfokút is.
2009. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én általános iskolában simán kiráztam a kisujjamból az alapfokot.. Akkor 14 évesként nekem nagy dolog volt :) első vizsgaélmény meg minden.. Középiskolában emelt szinten érettségiztem, ez felér egy középfokkal.. Most gyúrok a felsőfokra, remélem meglesz. Az alap nem sok nehézséget tartalmaz, nem kell tudnod minden nyelvtani szabályt, csak a nagyon alapokat. A levél is 2 perc alatt összecsapható és az már tökéletes megoldásnak minősül.. A szövegértéshez pedig szótár sem kell, teljesen egyértelmű szövegek.. Inkább járj 2 hónappal tovább tanárhoz, vagy iratkozz be egy tanfolyamra, hidd el, középfokkal többre mész, arról nem is beszélve, hogy nem röhögnek ki a majdani munkahelyeken..
2009. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom ,sztm ez azért már annyira nem igaz. Nekem még a régi Rigó utcai nyelvvizsgám van felsőfokon és igaz ,hogy nem a munkám miatt ,de napi szinten foglalkozom a nyelvvel és bizony találkoztam már olyan alapszintű nyelvvizsgával amit hirtelen nem csináltam meg száz százalékosra. Különösen azokat amik nem csak a nyelvtanra mennek rá ,hanem direkt a szókincsre , előjáró szavakra, tehát amikbe bele lehet gabalyodni.
2009. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert még a középfokú összehozása sem egy nagy kaland, így nem csoda, hogy az alapfokút tényleg semmire sem értékelik.
2009. ápr. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tényleg nincs értelme letenni az alapfokú nyelvvizsgát, de azért az elég durva csúsztatás, hogy pár óra TV-zéssel letudnád...
2009. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!