Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdelmes finnül tanulni?

Érdelmes finnül tanulni?

Figyelt kérdés
Nem tudom érdemes-e elkezdeni. Angolból nem vagyok még valami jó és gondoltam lehet azt értelmesebb lenne megtanulni, de mivel tolmács/ fordító szeretnék lenne egy ritkább nyelv lehet fontosabb lenne...
2011. júl. 27. 16:33
 1/4 anonim válasza:

Érdemes, de nem könnyebb az angol nyelvnél, szóval szerintem először tud le az angolt középfokon pl, és utána fogj bele komolyabb a finnbe.

Én egy hónapig voltam kint finnországban, és tanultam is egy kis ideig de szerintem nehezebb mint az angol. Pedig az angolt én sem szeretem, és nem tartom könnyűnek azt sem.

2011. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én beszélek finnül, de nem ajánlom. Tolmácsként nem könnyű nyelv, mert területenként másként beszélnek. Pl. Helsinkiben egészen más a beszélt nyelv, mint pl. Kuopioban.

A finn gyorsan megtanulható, de nem tudom van-e igény finn tolmácsokra, fordítókra. A finnek jól beszélnek angolul, szóval nem feltétlenül szorulnak olyan sokan tolmácsra.

Ráadásul csak kb. 5,6 millióan beszélik és csak Finnországban. Én itt tanuluk muszáj volt megtanulnom finnül, de sehol máshol nem tudom használni..

De persze ha érdekel, szeretnéd megtanulni, akkor hajrá soha nem lehet tudni melyik nyelvre lesz igény.

2011. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen nyelvet érdemes megtanulni. Ha érdekel, és szívesen tanulnád, miért ne?
2011. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is beszélek finnül, de Finnországon kívül, idáig csak Észtországban tudtam használni. Úgy kezdtem én is, hogy érdekelt ez a nyelv, meg angol után nem akartam németül tanulni, tehát egy másik nyelvet kellett választanom. Egyébként érdemes tanulni finnül!
2011. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!